Jaką profesjonalną latarkę kupić


(dobrygosc) #1

W najbliższym czasie planuję wypad na dwa tygodnie pod namioty w góry. Chciałbym sobie kupić jakąś porządną latarię bo nie będę brał tej za 10 zł, którą mam obecnie w domu :stuck_out_tongue: Zastanawiałem się nad czołową ale chyba wezmę klasyczną. Co tak do  max 100 zł możecie polecić? 


(Frog) #2

Poczytaj, może będzie pomocne:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2863659.html


(piterbenks) #3

No powiem Ci,że dobra latarka to podstawa. Jeśli to jednorazowy wypad to faktycznie możesz kupić sobie taką za stówkę ale jeśli jeździsz często to proponowałbym jednak wygospodarować sobie te 200-300 zł na coś porządniejszego.

Ten model jest dość dobry: http://www.bron.pl/latarki/latarki/latarka-walther-slim-sls-300-80-8-lum . Niewielka przenośna latarka, daje światło na ponad 40m. Jest zasilana baterią AA ( radziłbym jeszcze dokupić sobie dodatkowe baterie w razie czego). 


(lith) #4

Oczywiście można wydać na latarkę 2-3 stówy, sam mam taką i jestem z niej bardzo zadowolony, ale daleki jestem od polecania każdemu do chodzenia po lesie pakowanie się w takie sumy :smiley: W zeszłym roku chodziłem po Bieszczadach z chińską latareczką od roweru za chyba 30 zł i tyle co by oświetlić sobie drogę czy rozstawić po nocy namiot na dziko i dało spokojnie radę. Ja szukałem latarki święcącej dość daleko i wodoodpornej (jacht, noc, wystające z wody skały, wyszukiwanie bojek, te sprawy). Do chodzenia po lesie jakbym chciał już coś markowego to myślę, że szukałbym czegoś w przedziale 100-160 zł.