Jaka przeglądarka najlepsza do słabego internetu?

Jaka waszym zdaniem ? Nie chodzi o wygląd, dla mnie liczy się szybkość dlatego doradźcie mi jakąś z waszego vortalu bo firefox juz nie biega tak szybko jak kiedys. Jeszcze odpowiedzcie czy szybsza przeglądarka to troszke szybsze pobieranie

Opera Turbo.

Witam

Mam Operę. Ale czytnąłem w niektórych czasopismach, że Chrome ze stajni Google jest najszybsza. Znowu najwięcej w Polsce, statystycznie, korzysta z FireFox’a. IE9 wypada najgorzej. :slight_smile:

Szybkość pobierania nie zależy od rodzaju przeglądarki.

a jak w operze zrobić żeby klikniecie w ikonke lupy na pasku googla automatycznie przekierowywało na ową stronę, bo widziałem u niektórych ze maja taki pasek zazwyczaj nieaktywny

Dodane 03.08.2011 (Śr) 17:46

Google chrome znajomi też chwalą i próbowalem ją- nie polubiła sie z moim XP-kiem… A w Operze nie można uaktywnić paska google

Nie da się tak. Należy wpisać w pasku Google, czego się szuka i tyle. Wujek Google to wyszukiwarka, a nie przeglądarka.

Jak znam URL stronki, to wpisuję bezpośrednio w pasku wykonawczym URL. :slight_smile:

Dodane 03.08.2011 (Śr) 17:52

Jak Cię (system) Chrome nie polubiła (też próbowałem z nią), to przesiądź się na Operę. Wiele ludzi ją chwali i statystycznie ma II miejsce w szybkości. :slight_smile:

Ok. Wypróbuje, bo na prawdę nie wiem może to tylko ja tak uważam ale firefox podupadł na szybkości :frowning: :frowning: :frowning:

Opera z włączoną funkcją Turbo nie zawsze daje spodziewane rezultaty. Faktycznie - ładuje obrazki w niepełnej rozdzielczości, blokuje animacje itd. Jednak niekiedy potrafi zepsuć wygląd strony i trzeba ją załadować ponownie.

Najlepszym sposobem na naprawdę wolne łącze internetowe jest wyłączenie flasha, zablokowanie wszystkich obrazków i reklam. Zostanie praktycznie sam tekst; a czasem nawet i tekstu zabraknie…

Przykład:

http://img153.imageshack.us/img153/3838 … aktyce.png

A próbowałeś tego lisa :smiley:

Firefox Nightly 8.0

Ja polecam Google Chrmoe.Ma silnik WebKit który szybko wczytuje strony.

Njszybsza i najlżejsza chyba K-Meleon na jądrze firefoxa.

http://kmeleon.sourceforge.net/

Tak. Działa faktycznie szybko - ale jako program, aplikacja. Nie przyspiesza natomiast samego ładowania się stron. Jeśli łącze jest mułowate, to mało co można zrobić.