Jaka przerwa w pracy laptopa?


(Babaryba1) #1

Jak najlepiej dla kondycji laptopa/HP/ postąpić przy przerwie w jego korzystaniu np ponad 12 godzin ? Czy użyć funkcji wyloguj,hibernacja,zamknij, czy jeszcze innej?


(Drobok) #2

Nie trzeba żadnych przerw, byle by nie miał za dużych temperatur :slight_smile: A co do wyłączenia, imo najlepiej wyłączyć to co masz odpalone poczekać chwilę aż ostygnie i wtedy wyłączyć (jak, nie ma znaczenia, gdzie wyloguj nie wyłącza komputera).


(Babaryba1) #3

Dziękuję, moja ciekawość została rozbudzona po przeczytaniu broszury “krótki przewodnik komputer przenośny hp”"


(SilberPunkt) #4

Jeśli notebook pozostaje w miejscu (np. biurko) to sposób jego wyłączenia nie ma znaczenia (poza uśpieniem - wymaga ciągłego zasilania, więc będzie zużywać baterię jak odetniesz go od zasilania z gniazdka sieciowego).

Jeśli po wyłączeniu jest przenoszony (np. z pracy do domu w torbie) to zamknij system normalnie albo zahibernuj. Uśpienie notebooka i wpakowanie go w szczelną torbę może doprowadzić do przegrzania i tak jak powyżej - zużywa baterię.

Jeśli wybierasz usypianie/hibernowanie systemu zamiast pełnego procesu zamykania to dla dobrej kondycji systemu warto co jakiś czas system wyłączyć normalnie.

:roll: