Jaka rozdzielczość dla monitora LCD?

Kupiłem właśnie monitor LCD 19* i ma on zalecaną rozdzielczość 1280x1024 ale jednak jak dla mnie przy tej rozdzielczości wszystko wygląda bardzo źle. Więc ustawiłem sobie 1152x864 i chciałbym sie dowiedzieć czy może tak pozostać?? Czy poprostu monitor przez to sie nie uszkodzi??

Jeśli masz 19 calowy ale panoramiczny monitor LCD to wtedy najlepszą rodzielczościa jest 1440x900 ja mam taka rozdzielczosc i wszystko u mnie wyglada ok

Może pozostać, monitorowi nic się nie stanie. Teoretycznie jest gorszy obraz przy innej rozdzielczości niż zalecana, ale ja tego nie zauważyłem a wręcz przeciwnie.

Mam niższą rozdzielczość niż ma matryca.

Nie jest to zwykły LCD mi pasuje rozdzielczość 1152x864 a zalecana jest 1280x1024 ale niewiem czy to niezepsuje monitora po pewnym czasie

Ja mam monitor LCD 19 cali i powiem że na 1280x1024 nie mogę pracować za małe litery no i mam ustawione 1024x768 jakoś nie widzę pogorszenia w jakości obrazu, pracuje tak od stycznia i nic z monitorem nie dzieje się.

Jak jest mniejsza to nic sie nie stanie

Ok dzieki więc skoro nic sie niemoże stać to zostawie tak jak jest bo najbardziej mi taka rozdzielczosć pasuje

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 20:50 został dopisany post przez dean999

Mam jeszcze jeden mały problem. Podczas gdy włączam i dochodze do momentu wyboru użytkownika na chwile pokazuje sie okienko “non preset mode” po czym znika dzieje sie tak samo po wyjściu z jakiej kolwiek gry np. z Vice City. Co ten komunikat oznacza i co zrobić aby sie niepojawiał??

Monitor to Benq G900WA

zalecana rozdziałka dla twojego monitora to 1440 x 900 :wink:

a może być większa rozdzielczość niż ma matryca? :x

nic się nie stanie z monitorem, spokojnie, twój monitor ma 1440x900 zalecaną rozdzielczość, ale ty możesz sobie ustawić inną rozdzielczość :slight_smile:

spokojnie, nic się nie stanie z monitorem :slight_smile:

@dean999

Natywna rozdzielczosć = najwyższa ostrość obrazu. Szczególnie z obrazem przez dvi-d. Jeśli czcionki są za małe to zawsze można je powiększyć w ustawieniach systemu.