Jaka rozdzielczość dla monitora LCD?

(dean999) #1

Kupiłem właśnie monitor LCD 19* i ma on zalecaną rozdzielczość 1280x1024 ale jednak jak dla mnie przy tej rozdzielczości wszystko wygląda bardzo źle. Więc ustawiłem sobie 1152x864 i chciałbym sie dowiedzieć czy może tak pozostać?? Czy poprostu monitor przez to sie nie uszkodzi??

(Scorpion1948) #2

Jeśli masz 19 calowy ale panoramiczny monitor LCD to wtedy najlepszą rodzielczościa jest 1440x900 ja mam taka rozdzielczosc i wszystko u mnie wyglada ok

(system) #3

Może pozostać, monitorowi nic się nie stanie. Teoretycznie jest gorszy obraz przy innej rozdzielczości niż zalecana, ale ja tego nie zauważyłem a wręcz przeciwnie.

Mam niższą rozdzielczość niż ma matryca.

(dean999) #4

Nie jest to zwykły LCD mi pasuje rozdzielczość 1152x864 a zalecana jest 1280x1024 ale niewiem czy to niezepsuje monitora po pewnym czasie

(Emilmlo) #5

Ja mam monitor LCD 19 cali i powiem że na 1280x1024 nie mogę pracować za małe litery no i mam ustawione 1024x768 jakoś nie widzę pogorszenia w jakości obrazu, pracuje tak od stycznia i nic z monitorem nie dzieje się.

(Scorpion1948) #6

Jak jest mniejsza to nic sie nie stanie

(dean999) #7

Ok dzieki więc skoro nic sie niemoże stać to zostawie tak jak jest bo najbardziej mi taka rozdzielczosć pasuje

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 20:50 został dopisany post przez dean999

Mam jeszcze jeden mały problem. Podczas gdy włączam i dochodze do momentu wyboru użytkownika na chwile pokazuje sie okienko "non preset mode" po czym znika dzieje sie tak samo po wyjściu z jakiej kolwiek gry np. z Vice City. Co ten komunikat oznacza i co zrobić aby sie niepojawiał??

Monitor to Benq G900WA

(Mirmarek) #8

zalecana rozdziałka dla twojego monitora to 1440 x 900 :wink:

(Ciupa Michal) #9

a może być większa rozdzielczość niż ma matryca? :x

nic się nie stanie z monitorem, spokojnie, twój monitor ma 1440x900 zalecaną rozdzielczość, ale ty możesz sobie ustawić inną rozdzielczość :slight_smile:

spokojnie, nic się nie stanie z monitorem :slight_smile:

(Mariosti*) #10

@dean999

Natywna rozdzielczosć = najwyższa ostrość obrazu. Szczególnie z obrazem przez dvi-d. Jeśli czcionki są za małe to zawsze można je powiększyć w ustawieniach systemu.