Jaka rozdzielczość na monitorze 17"-laptop

Witam, na PCcie mam 1024x768 i 17" CRT, rodzinka korzysta i tak przyzwyczajona do tej rozdzielczości.

Ja w laptopie, chcialem ustawić 1280x1024, ale mam chyba 17" i z tego co się orientuje to nie jest to panoramiczna i nie ma takiej rozdzielczości, a inne mi się jakoś nie podobały, więc wybrałem starą dobrą 1024x768, a dzisiaj się nudziłem i bawiłem i znalazłem coś w Panelu sterowania Nvidi, że zalecana to 1440x900.

W sumie to teraz mam wlączoną i fajna sprawa :slight_smile: Szybkie uruchamianie ma 2x miejsca, a wcześniej brakowało :slight_smile:

Z tym, że nie wszystkie strony do tej rozdziałki chyba przystosowane i czasami normalnie ucina posty(na różnych forach) do rozdzielczości 1024x768 czy 1280x1024.

No i która rozdzielczość, mniej męczy oczy i czy to nie wpłynie na obciążenie monitora czy takie tam ? Odświeżanie niestety to max 60Hz.

Jakby trzeba to Hp Pavilion 9730us z USA.

Rozdziałka jest dobra, a co do stron to się przyzwyczaisz.Ja mam panoramę 28 cali i też mi stronki ucina.

Na monitorach LCD najlepiej ustawiać rozdzielczość natywną, czyli w Twoim wypadku 1440x900. Jeśli jest za duża to zawsze możesz zmienić wartość DPI i mieć większą czcionkę.

dla monitora 17 lcd jest dobra rozdzielczość 1280x1024, nie wiem jak jest na monitorach CRT ale możesz spróbować jak wygląda :smiley: jak wszystko ładnie wyraźnie wygląda to będzie dobrze, ja mam LCD 19 panoramę i rozdzielczość 1440x900 ładnie śmiga :wink: :wink:

No to nie chodzi o CRTka tylko o laptopa, historyjkę taką dałem bo jakoś nie umiem pisać zwięźle i dokładnie na temat :slight_smile:

Ale 1440x900 jestem w miarę zadowolony, chociaż może spróbuję z mniejszymi.

Rozdzielczość najlepiej taką ustawic jaka jest zalecana w instrukcji.