Jaka rozdzielczość w aparacie?

Jaka rozdzielczość w aparacie?? Przepraszam za to umieszczenie tego tematu ale chciałbym uzyskać radę. Jaka rozdzielczosc jest optymalna do robienia zdjęć. 640*480, 1280*960, 1600*1200, 2240*1680, 2304*1712 tak ażeby nie zajmowały nazbyt wiele nie ładowały sie zbyt długo i w ogole???

ja mam najlepszą jakość i 1024x768

Canon Power Shot A 75 :slight_smile:

VGA (chyba 640x480)

Fajnie się ogląda takie zdjęcia na komputerze,

po za tym to zależy od twojego sprzętu.

1024x768

800-640

1024x768

na więcej wysiłku intelektualnego was niestac ?? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

]ja obie fotki swoim cyfszakiem :smiley: w rozdzielczosci maxymalnej tj. 3,1 Mpix czyli 1536x2048 i w nalepszej jakosci, mam karte 256Mb wiec nie oplaca mi sie robic w mniejszej rozdzielczosci wiec jesli aparat nie ma matrycy interpolowanej to proponuje robic foty w max rozdz. 8)

To zależy jak tylko te zdjęcia bedą oglądane w kompie to najlepiej jest ustawić zbliżoną do takiej jak masz monitor ustawiony , a jak byś chciał sobie zrobić na papierze foto to już zależy od matrycy aparatu czym większa matryca tym mniejszą rozdzielczosc można ustawić w aparacie np. przy matrycy 3mln pikseli i aby zdjęcie 10X15 na papierze było dobrej jakosci wystarczy rozdzielczość 1600x1200, możesz np robić zdjęcia w większej rozdzielczosci a potem jakimś programem grafcznym dopasować je do wielkosci rozdzielczej monitora wtedy oglądając zdjećia na kompie monitor wypełniony jest w całości bez straty jakości zdjęcia

sa programy ktore automatycznie dopasuja wielkosc zdjecia do monitora np ACDSee

No to nie wiedziałem ja używam fotooffica gdzie moge rozdzielczosć ustawić ręcznie albo do pojedynczego zdjęcia albo do całego pakietu a co do tematu to aparat(może nie wszyskie) oprócz ustawiania rozdzielczość posiada ustawenie kompresji zazwyczaj jest to economy(największa kompresja) normal (średnio skopresowane) i fine (praktycznie bez kompresji) i zdjęcie które wykonujemy w opcji fine ma np. 1MB wielkosci to w opcji ekonomicznej w tej samej rozdzielczosci bedzie miało około 500kb. Czym większa kompresja tym bardziej odbije sie to na jakości zdjęcia na niekorzyść niezuważalne jest to na monitorze ale kiedy chcemy troche większe zdjęcie na papierze wtedy już piksele są widoczne

generalnie zależy co chcemy dalej z tym zdjęciem robić

wiem, że nie będzie to zbyt odkrywcze, ale najlepiej robić zdjęcia “na maksa” (jeśli są do tego warunki - dostęp do kompa, żeby zgrać zdjęcia, czy duże karty pamięci) - największa rozdzielczość, najmniesza kompresja (fine, super fine), max. rozmiar pliku. Mamy wtedy dobry materał wyjściowy, który w zależności od przeznaczenia (wydruk, strona www, etc.) możemy dowolnie modyfikować

dokładnie

dokładnie

ja mam dsc-l1 i fotki robię w najwiekszej (4MpX) rozdzielczości, bo zawszer potem mogę dowolnie je obrobić a ze zdjęciem w mniejszej rozdzielczości to już różnie bywa

ja bym stawiał na 1600x1200, bo bardzo ładnie póżniej prezentuja sie na pulpicie 17sto calowym :stuck_out_tongue: a i dając do druku bez problemu mamy 10x15cm bez żadnej pixelozy :slight_smile:

pozatym ustawienia na najlepsza jakość i wszyskto jest cacy, bo poco kuba88r chcesz robić gorsze fotki, bo niechcesz by sie dlugo ładowały :? no chyba ze jakoś ogranicza sie karta pamieci :wink:

sam cykam fotki w 1600x1200, i jakości superfine aparatem A95 :slight_smile:

pochwal się ile taka mniej więcej fotka zajmuje kB :slight_smile:

ja w swoim aparacie zrobilem kiedys zdjecie ktorezajmowalo 1,3MB :lol: ale srednia na zdjecie to 500-800kB

mi w najwyższej rozdzielczości i największej jakości superfine zdjęcia zajmują ok. 3MB :wink: