Jaka rozdzielczość

mam monitor CTX17 i nie wiem jaką mogę ustawić rozdzielczość czy może byc 1152x864? niedawno na forum pisałem iż obraz mi miga zmieniłem na 1024 i uspokoiło się tylko nie wiem czy to mogło być przyczyną

co do migania to może trzeba było ustawić odpowiednie odświeżanie :roll:

a co do samej rozdzielczości to ustaw według “potrzeb” - tzn. najlepiej dla twoich oczu :slight_smile:

jak Ci obraz miga tzn że za niskie miałeś odświeżanie :stuck_out_tongue:

kompinowałem co do migania

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sc&start=0

chodziło mi o to jaką rozdzielczość wytrzyma monitor

dla monitorów 17calowych najbardziej odpowiednią rozdzielczością jest 1024x768, ale naturalnie ta wartość możesz ustawić wg potrzeb pamiętaj tylko o stosunku szerokości do wysokości (liczone w pikselach)

w omawianym przypadku stosunek ten wynosi 1,3(3) (tzn 1024/768)

niektóre stery do kart graficznych umożliwiają zapodanie innej rozdzielczosci ekranu np: 1280x720, 1360x768 tutaj stosunek 1,3(3) nie jest zachowany i obraz na ekranie będzie wyglądał conajmniej dziwnie. będzie albo rozciągnięty na szerokość, albo na wysokość

jeżeli chodzi o migotanie monitora to tak jak wspomniał DUCH odpowiada za to odświeżanie monitora, opcję zmiany znajdziesz w właściwościach ekranu>ustawienia>zaawansowane (dotyczy systemu XP)

ta wartość jest ściśle zwiazana z rozdzielczością, w miare jak będzie rosła rozdzielczość (obraz będzie coraz mniejszy) tak odświerzanie, które może obsłużyć monitor będzie maleć.

teoretycznie ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić odświerzania 75Hz, na 60Hz można jeszcze pracować ale to jest na dłuższą mete bardzo szkodliwe.

staraj się ustawić możliwe największą częstotkiwość odświerzania.

praktycznie wszystkie 17`monitory potrafią przy 1024x768 odświeżać w czasie 100Hz i to jest możliwie zadowalająca wartość.

a co to za kłopot sprawdzić :-s przesuń suwaczek ile fabryka dała i się dowiesz :?

odświerzanie jest największe 85 Hz ale nie mogę rozciągnąć ekranu z kożdej strony jest po 3 cm czarnego ekranu i co monitor wybuchnie?

nic nie wybuchnie. Najwyżej się wyłączy :stuck_out_tongue:

Takie też zostaw. Rozdzielczość zmień na 1024x768 i powiedz czy dalej masz czarne pasy.

Jak dalej to ustawisz wszystko w opcjach monitora lub karty graficznej.

odświeżanie 85Hz, rozdzielczość 1024x768 i czarne pasy dookoła

jak je zlekwidować??

A w ustawieniach monitora, przyciskami ustawić? Na nim samym?

Serdeczne dzięki