Jaka rzeczywista temp proca?

Witam.

Mój problem jest taki, że podkręciłem proca z amd athlon x2 5600+ 2.90Ghz?? Do troszke ponad 3ghz i spójrzcie na to wiem napewno że everest podaje złą temeperature mobo, ale za to podaje niższą proca niż speedfan więc jak to jest??

beztytuupt4.th.jpg

Sprawdź jeszcze jaką temperaturę podaje program Sensors View Pro. Może nie włączaj dwóch programów jednocześnie.

http://www.idg.pl/ftp/pc_16837/SensorsV … 13211.html

A takie inne pytanie czytałem gdzieś, że jak komp nie wstaje etc. trzeba podnieść napięcie Vcore taki myk że ja mam ustawioen na normal i nie da się przestawić, mam jeszcze CPU Voltage na normal a potem od 1.500 bodajże do coraz niższych wartości.

Ściągnij jeszcze Core Temp.

Temperatury podaje OK.

Temp1 to otoczenie wokółe proca albo jakiś inny czujnik na płycie

Temp2 mobo

Temp3 proc

Speefan ma trochę namieszane.

Coś mi ten core temp nie pasi przy takiej temp już by były jakieś błędy.

ssdsdsssgv3.th.jpg

Zrestartowałem szybko kompa, wszedłem do biosu i temp koło 47. Więc wątpie że w ciągu 5-8 sek temp mogłaby zmaleć do tylu z 70, 66 stopni.

A może ktoś powie mi gdzie zwiększam napięcie vcore czy cpu voltage?

W biosie w zakładce CPU.

W ogóle jak Ty go podkręcasz? Nie wiesz gdzie są ustawienia proca a proca podkręcasz?:X

A co do temperatury, może tak być. U mnie idle jest 29-33 stopnie a w stresie (Orthos prio 8 ) 60 stopni wchodzi…

Co do OC.

Proca dovoltowujesz o minimalną wartość i testujesz.

I włącz tego Orthosa na priorytet 8 bo 1 to żaden test jest.

No aj wiem jak się podkręca :x Proste, że podnosze FSB.

No jasne, że proste.

Tylko zapomniałeś o innych rzeczach. Samo FSB Cie do niczego nie zaprowadzi. Co Ci będzie po 2 % OC.

Poczytaj jeszcze jakieś poradniki. Dowiesz się o takich rzeczach jak dzielnik pamięci, HT.

Zmianiałeś w ogóle coś w biosie czy idziesz z tym HTT na chybił trafił? -.-

;PP

Czytałem poradnik, ale gdzieś go zapodziałem, narazie jade na boxowym. To skoro ja nie umię to podaj mi poradnik :stuck_out_tongue_winking_eye:

http://www.ocforum.pl/showthread.php?t=4428

Przeczytałm i nic szczególnego nie pisze… nawet nie wiem jak odblokować możliwość zmiany vcore…

Tego nie trzeba odblokowywać. Wszystko masz w biosie.

Jak tego nie widać to wciskasz CTRL+F1 (Zazwyczaj tak) i włączają się zaawansowane ustawienia.