Jaka rzeczywista temp proca?

(Porchekarera) #1

Witam.

Mój problem jest taki, że podkręciłem proca z amd athlon x2 5600+ 2.90Ghz?? Do troszke ponad 3ghz i spójrzcie na to wiem napewno że everest podaje złą temeperature mobo, ale za to podaje niższą proca niż speedfan więc jak to jest??

beztytuupt4.th.jpg

(fastman92) #2

Sprawdź jeszcze jaką temperaturę podaje program Sensors View Pro. Może nie włączaj dwóch programów jednocześnie.

http://www.idg.pl/ftp/pc_16837/SensorsV ... 13211.html

(Porchekarera) #3

A takie inne pytanie czytałem gdzieś, że jak komp nie wstaje etc. trzeba podnieść napięcie Vcore taki myk że ja mam ustawioen na normal i nie da się przestawić, mam jeszcze CPU Voltage na normal a potem od 1.500 bodajże do coraz niższych wartości.

(Nethalythic) #4

Ściągnij jeszcze Core Temp.

Temperatury podaje OK.

Temp1 to otoczenie wokółe proca albo jakiś inny czujnik na płycie

Temp2 mobo

Temp3 proc

Speefan ma trochę namieszane.

(Porchekarera) #5

Coś mi ten core temp nie pasi przy takiej temp już by były jakieś błędy.

ssdsdsssgv3.th.jpg

Zrestartowałem szybko kompa, wszedłem do biosu i temp koło 47. Więc wątpie że w ciągu 5-8 sek temp mogłaby zmaleć do tylu z 70, 66 stopni.

A może ktoś powie mi gdzie zwiększam napięcie vcore czy cpu voltage?

(Nethalythic) #6

W biosie w zakładce CPU.

W ogóle jak Ty go podkręcasz? Nie wiesz gdzie są ustawienia proca a proca podkręcasz?:X

A co do temperatury, może tak być. U mnie idle jest 29-33 stopnie a w stresie (Orthos prio 8 ) 60 stopni wchodzi...

Co do OC.

Proca dovoltowujesz o minimalną wartość i testujesz.

I włącz tego Orthosa na priorytet 8 bo 1 to żaden test jest.

(Porchekarera) #7

No aj wiem jak się podkręca :x Proste, że podnosze FSB.

(Nethalythic) #8

No jasne, że proste.

Tylko zapomniałeś o innych rzeczach. Samo FSB Cie do niczego nie zaprowadzi. Co Ci będzie po 2 % OC.

Poczytaj jeszcze jakieś poradniki. Dowiesz się o takich rzeczach jak dzielnik pamięci, HT.

Zmianiałeś w ogóle coś w biosie czy idziesz z tym HTT na chybił trafił? -.-

(Porchekarera) #9

:stuck_out_tongue_winking_eye:P

Czytałem poradnik, ale gdzieś go zapodziałem, narazie jade na boxowym. To skoro ja nie umię to podaj mi poradnik :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Nethalythic) #10

http://www.ocforum.pl/showthread.php?t=4428

(Porchekarera) #11

Przeczytałm i nic szczególnego nie pisze... nawet nie wiem jak odblokować możliwość zmiany vcore...

(Nethalythic) #12

Tego nie trzeba odblokowywać. Wszystko masz w biosie.

Jak tego nie widać to wciskasz CTRL+F1 (Zazwyczaj tak) i włączają się zaawansowane ustawienia.