Jaka szybkość ram?

Witam, proszę zobaczyć zdjęcie i powiedzieć, że jeśli się nie mylę to moje pamięci ram mają szybkość 400MHz.

Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2ec8017e568c306.html

Tak, mają 400MHz, przecież wyraźnie jest napisane.

A to nie za wolno jak na Vistę ???

Nie da się tego podnieść ???

Mam jeszcze tam FSB:DRAM 2:3, nie da się zwiększyć na 3:3 ???

Pozdrawiam

Witam serdecznie

Na jakim wogole sprzęcie chcesz instalować tą vistę ?

Witam, sprzęt jak w podpisie, Vista zainstalowana :stuck_out_tongue: Pytam się czy RAM nie za wolny ???

PS. Sorry za kłopot już przeczytałem w wikipedia.pl

Oto moja szybkość: DDR2-800 200 MHz 5 ns 400 MHz 800 mln/s PC2-6400 6400 MB/s

Mogłem sprawdzić, wszystko jest w porządku pozdrawiam, a myślałem, że mam wolniejsze niż zapłaciłem :smiley:

Pozdrawiam

Bo to jest DDR 2 i pamięc działa jakby miała 800 MHz - przesyła jeszcze raz tyle danych co DDR

Johny , Skąd ty się urwałeś chłopie.

Krótka historia rozwoju pamięci.

SDRAM - (Synchronous Dynamic Random Access Memory)- ma już z 10 lat. Posiada obudowę i rodzaj złącza typu DIMM tak jak DDR2 i DDR3.

Przy taktowaniu 66 MHz osiąga 533 MB/s. 100 MHz=800 MB\s. 133 MHz= 1067 MB/s

DDR SDRAM (Double Data Rate Synchronous Dynamic Random Access Memory). Wprowadzona niecałe 10 lat temu jest ulepszoną SDRAM. Dzięku technologi przesyłania danych przy narastającym i malejącym zboczu zegara zwiększono dwukrotnie przepustowość tej pamięci. Od tej pory zaczęło się co niektórym mieszać w głowach z taktowaniem RAM. Otóż DDR SDRAM taktowany 100 MHz miał taką wydajność jak zwykły SDRAM 200 MHz (gdyby taki istniał oczywiście). Kupując moduł 800 MHz jego prawdziwe taktowanie wynosi 400 MHz.

Pamięć DDR2 nie wprowadziła nic innowacyjnego oprócz zwiększenia częstotliwości taktowania. Generalnie zasada działania tych trzech rodzajów pamięci jest niemal identyczna. Między DDR1, a DDR2 nie ma ŻADNYCH różnic w sposobie funkcjonowania.

Oni tak dobrali częstotliwości pracy,mam DDR 1 400 - zegar 200 MHz,ta reklamowana jest jako DDR 800 przy zegarze 400 MHz - wyższe częstotliwości przekładają się na wyższą wydajnośc-większe opóżnienia,DDR 3 to chyba 1200 MHz,itd.