Jaka temperatura procka?

Siemka,

Mój zestaw w stopce. Chłodzenie procka BOXowe. Miałem problemy z temperaturą, bo Everest i BIOS pokazywał mi na procku 55-65 st. Dzisiaj zakrtualizowałem sobie BIOSa i w idle miałem 31-32 st. Ale po uruchomieniu Stress Prime 2004 (dwóch kopii, bo dwa rdzenie) po upływie sześciu minut Everest pokazuje już 55-56 st.

  1. Może niepotrzebnie uruchomiłem dwie kopie programu?

  2. Czy ta temperatura jest prawdziwa? Mam czujnik na obudowie i tam w tym w stresie jest 33-37 st.

Cyrkulację powietrza mam poprawną, chłodzenie co prawda BOXowe.

  1. Pasta, radiator, wiatrak?

EDIT:

Przy uruchomienej jednej kopii Stress Prime’a jest troche lepiej 48-49 st. w stresie.

Temperaturę mierz programem Core temp… on pokazuje prawdziwą temperaturę rdzeni… everest i bios pokazują temperatury z czujnika na płycie…i często jest ona zupełnie inna niż prawdziwa temperatura ;]

do obciążania wielordzeniowych grzejników używaj Orthos 2006,

  1. wydają sie prawdziwe i w normie

  2. jak masz pastę to wymień, jak cię stać to wymień też chłodzenie i wyciągnij tego procka na 3Ghz

No właśnie nic nie mam, ale może by mnie było stać (hehe, mam 16 lat, ale na cały PeCet i wszystkie upgrade’y sam musze zarabiac ;/). Tylko poleccie cos dobrego, najlepiej paste i chlodzenie w jednym sklepie (lub u jednego gościa na Allegro). Ach tak… a po co w ogóle jest pasta :P?

lukaszzek - ja dlatego tak panikuje bo w jednym poradniku czytalem, ze jak temp. przekracza 50 st. to mozna zapomniec o OC xP.

pasta jakby wypełnia luki pomiędzy radiatorem, a prockiem. Lepiej przewodzi ciepło. Kup tanią i bardzo dobrą AS5 (Arctic Silver 5)

No jak przekracza 50stopni pod obciążeniem to ciężko będzie z oc… ;]

Pastę kupuj Arctic Silver 5 i pamiętaj że ma być jej bardzo mało… wystarczy mała kulka na środku procesora… ale sprawdż najpierw te temperatury programem core temp ;] http://www.alcpu.com/CoreTemp/ ;]

Apropo po co pasta ;] stal, miedż itp… materiały z których wykonane są chłodzenia itp… mają w swojej strukturze mikro dziurki przez które nie ma 100% styczności procesora z chłodzeniem i właśnie po to jest pasta aby wejśc w te dziury i poleprzyć odprowadzanie ciepła z procesora ;]

A chłodzenie BOXowe na co wymienić (a w ogóle to na chłodzenie BOXowe składa się fan czy radiator+fan :P)?

Co do coolera

PENTAGRAM FREEZONE HP-100 AlCu Lite

Tani i dobry. Ale sprawdź najpeirw te temperatury. Bo nie kręcony procek na pewno nie powinien mieć takich temp.

Pentagram HP 100AlCu

w tej samej cenie MX-2 jeszcze lepsza. Chłodzenie mozebyc Arctic Freezer 7 pro + wentylator wyciągowy

kremuwa , jeszcze kilka dni temu miałeś kupować 8800GT, dzisiaj zbierasz na chłodzenie procesora ?

lukaszzek - synchronizacja :P. 8800 GT swoją drogą, orientowałem się w temacie - jeszcze nie kupowałem. Wkrótce liczę na zastrzyk gotówki :). Ok, ludzie, pogódźcie się co do tej pasty :). lukaszzek, a Arctic Freezer lepszy od tamtego Pentagrama?

Aby sprawdzić jaka jest temp. jest potrzebny czujnik więc Core temp tak samo sprawdza temperatury jak bios i everest :stuck_out_tongue: Nie ma innej możliwości.

Core Temp pokazuje na jednym 11-12 st., a na drugim 16-17 st. w idlu. Moglibyście dać link do tego Orthosa? I ile trzeba zajeżdżać nim procek?

http://www.techpowerup.com/downloads/385/

Aby mieć pewność, przynajmniej godzine.

Przy zajeżdżaniu dwoma kopiami Stress Prime’a temperatura pierwszego 13-15 st. drugiego 17-20 st. I jak?

Zaraz się wezmę za Orthosa.

A którą opcję wybrać w tym Orthosie? Stress na RAM i procka czy tylko procka “small” czy co…

Weź go dłużej zapuść a nie na 3 minut xD

BTW

orhtos i stress prime to to samo :stuck_out_tongue:

nie - ja miałem stress prime 2004 - i to bło jakieś inne :stuck_out_tongue:

no po zajeżdżaniu procka 35-37 st. na I rdzeniu i na II 40-42 st.

Ty miałes go testowac conajmniej godzine a nie pięc minut :stuck_out_tongue: