Jaka temperatura procka?

Ok, moje rokowania zawiodły, po 45 minutach jest na pierwszym 33-34 st. na drugim 38-39 st. Jak się podoba :)?

no jest spoko, teraz obniż w biosie mnożnik HT na x3, pamięci an 533 i podnoś HTT, ja bym od razu celował w 3Ghz

Wynik nie jest zły, ja też taki mam, lecz procek jest już troche podkręcony a twój dopiero będzie :stuck_out_tongue:

Ok, po ponad 8 godzinnym katowaniu Orthosem uznałem ustawienia za stabilne. Na 1,40 V w BIOSie (w CPU-Z pisze 1,42 V) wyciągnąłem 2877 Mhz. Temperatura po ośmiu godzinach z Orthosem - Core #0: 43-45 st. Core#1: 48-51 st. Napięcia już chyba nie zwiększe, bo temperatura będzie zbyt duża (tak?).

No więc 2,87 Ghz na BOXOwym chłodzeniu i bez zmiany pasty. Gdybym zmienił pastę i chłodzenie mógłbym jeszcze bardziej podnieść napięcie (dobrze kombinuję?). Do ilu Voltów?

W końcu żeś załapał że tak trzeba :stuck_out_tongue:

Temp. zła nie jest

Tiaa …

Tego to nikt nie wie :stuck_out_tongue:

Musisz próbować.

A tak orientacyjnie :P? I to po prostu na zbyt dużych Voltach Winda nie wstanie czy przez temp większe napięcie się nie będzie opłacać :)?

No bo na 1,425 Orthos był ok (na 2,93 ghz), ale po 10 minutach zajeżdżania WInda mi jakiś komunikat wysłała, że nastąpi wyłączenie PeCeta, żeby sprzęt się nie zepsuł. To przez Vcore czy może co innego… (RAM?) :stuck_out_tongue:

Teraz podkręciłem na 1,425 V do 2898 mhz :stuck_out_tongue: - no i idzie Orthos już godzinkę i powinno styknąć :stuck_out_tongue: - ale tempy już:

#0: 46-50

#1: 53-56

Mogą takie być? :slight_smile:

I proszę o odpowiedzi na pytania z poprzedniego posta :slight_smile:

tak, ale nie przekraczaj 60*C