Jaka Temperatura w AMD Sempron 3200+

Witam! Od pewnego czasu zaczeła mnie niepokoić temperatura w moim PC’cie. Mój sprzęt to 2 letni AMD Sempron 3200+ zegar podkręcony z 1,8GHz do 2,16GHz z, płyta główna to Gigabyte z Serii S (nie znam dokładnego modelu), Dysk Seagate 35GB. Ściągnełem program Everest. Temperatury wyglądały tak:

.Procesor 10 St.

.Procesor Graficzny 69 St.

.Płyta Główna 45 St.

.Aux 38 St.

.Seagate 43 St.

Gdy temperatura procesora graficznego doszła do 72 stopni zaczełem interweniować. Moim żenującym, aczkolwiek skutecznym pomysłem było zamontowanie wiatraczka na usb do pokrywy PC. Poskutkowało , rezultaty były powalające :slight_smile:

.Procesor 0-1 St.

.Procesor Graf. 39 St.

.Płyta Gł. 39 St.

.Aux 33 St.

.Seagate 30 St.

Moje pytanie do Was brzmi: Czy mogę zdjąć wiatraczek USB pomimo wysokiej temperatury w komputerze? pytam dlatego, ze nie wiem jaka powinna być optymalna temperatura, i czy ewentualnie mam zmienić w biosie taktowanie na oryginalne (1,8GHz) ?? Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Na początek przeczyść chłodzenie grafy i wszystkich podzespołów. Ogólnie są niemożliwe takie temperatury CPU. wejdź W W bios i tam zobacz ile ma CPU.

nie możliwe, że procesor ma tak niską temperaturę, zazwyczaj to jest ona powyżje 30. sprawdź w biosie.

Racja! Wszedłem w BIOS’a i pokazało:

Current System Temp 34 St.

Current CPU Temp 27 St.

W Takim razie chyba nie musze sie juz niczego obawiać :smiley:

Mimo wszystko dziekuje za odpowiedzi :stuck_out_tongue:

Cały komputer był w środku czyszczony, wymienione zostały RAM’y z 512 MB na 1GB ale to raczej nie jest istotne.

Generalnie komputer przeglądam w środku/czyszczę ewentualnie co 2 miesiące.

[edit] w evereście temperatura skacze przez sekundę od 1st. do 29 st. ,a czasem w ogóle znika!! o co chodzi? :expressionless: