Jaka to karta dźwiękowa?

(Tuwaras) #1

Witam.

Mam mały problem, dlatego pokusiłem się o napisanie tego topicu. Otóż zostałem poproszony o zainstalowanie czystej wersji Windows'a na komputerze przyjaciela i wszystko byłoby dobrze gdyby miał on porządek w płytach dostarczonych razem z komputerem przy zakupie. Dokłaniej mówiąc chodzi o płytę ze sterownikiem do karty dźwiękowej. Nie mogę jej nigdzie znaleźć! Jedynym wyjściem jest ściągnięcie sterownika z Internetu, ale nie mam zielonego pojęcia jaka karta znajduje się w tym komputerze. W Menadżerze Urządzeń widnieje ona jako urządzenie nieznane. Czy znacie sposób na sprawdzenie typu karty dźwiękowej z poziomu Windows'a, jeśli nie wiednieje ona w systemie? Proszę o wasze odpowiedzi. Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

(system) #2

Jest to karta zintegrowana czy nie? Jeśli tak to napisz jaką ma płytę główną

(pysiu) #3

spróbuj zobaczyc za pomocą AIDA32 - Enterprise System Information 3.93

(Tuwaras) #4

Killer przeceniasz mnie. Jakbym wiedział jaka to płyta główna to chyba wiedziałbym też o jakiej karcie dźwiękowej mówię. Podejrzewam, że jest ona zintegrowana z płytą. Co do rady pysia myślę że to jest dobry pomysł. Też o tym myślałem. Spróbuję i napiszę o rezultatach moich działań...

(:: MARIO ::) #5

Jak instalowałeś xp-ka to takie doinstalowanie sterownikow dźwiękowych jest zbędne, chyba ze ma na płycie zestaw zintegrowany 5.1 , to co innego :wink:

(Zbych ) #6

XP nie ma sterowników do wszyskich kart dzwiękowych a jak już ma to wersje podstawowe które w przypadku kart bardziej rozbudowanych są nie do przyjęcia np. 5.1 optical.

(Tuwaras) #7

Witam.

Wczoraj miną okrągły miesiąc od dnia kiedy zadałem pytanie zawarte w temacie: "Jaka to karta dźwiękowa??". Dopiero dzisiaj mogłem sprawdzić u przyjaciela, czy wnioski do jakich doszliśmy w dyskusji są słuszne. Otoż propozycja pysia, którą również brałem pod uwagę okazała sie "strzałem w dziesiątkę". Po zainstalowaniu programu AIDA32 sprawdziłem w jaką kartę dźwiękową zaopatrzony jest komputer przyjaciela. Okazało się, że jest to REALTEK - a więc bardzo popularny element w zintegrowanych płytach głównych. Niezmiernie przydatny okazał się nowy dział na forum.dobreprogramy.com autorstwa Sebastiana Szaniawskiego, skąd ściągnąłem sterownik i dzięki czemu rozwiązałem problem z dźwiękiem...

Dziękuję wszystkim za pomoc i jak zwykle proszę Moderatora o przeniesienie topicu do archiwum.

(Golden Finger) #8

Cieszy, że udoło Ci się rozwiązać problem.

Co do przenoszenia tematów do archiwum, nie przenosimy już topików tego typu, ponieważ łatwiej jest szukać rozwiązanych problemów etc.

Do Archiwum przenosimy tematy np. niezgodne z Regulaminem.

Pozdrawiam 8)

(Sliwek86) #9

Witam. Mam podobny problem, kilka dni temu kupiłem używany komputer poinstalowałem wszysko co potrzeba i wziełem sie do dźwięku i zaczął pojawiać się taki komunikat

Niestety nie znam karty dźwiękowej, wiem tylko że nie jest ona zintegrowana.

Sprawdziłem tym programem lecz w miejscu karta dźwiękowa figuruje napis ‘unknown’. Czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie karty dźwiękowej? Niestety nie mam kontaktu z byłym właścicielem komputera. :frowning: Oprócz dźwięku wszystko jest w porządku.

pzdr

(Monczkin) #10

Program Everest

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

(Sliwek86) #11

wielke thx :piwo: pomogło