Jaka to wersja karty graficznej?

Witam! Zastanawiam się czy aby na pewno wersja mojej karty graficznej to PRO , czy zwykła karta seryjna :expressionless:

Ostatnio wszedłem we właściwości ekranu i widzę:

schowek02ug3.jpg

tymczasem w internecie znalazłem screena, gdzie wersja PRO powinna oznaczać się tak:

Nawet po częstotliwości taktowania karty widać, że to nie jest chyba wersja PRO ??

Tylko, że w szafie od wieków zalega jeszcze pudełko od tej karty na której widnieje jednak symbol PRO !!

122085.jpg

Jak to zatem jest z tą moją kartą ? Może to sprzedawca zrobił mnie w {ciach} i włożył seryjnego radeona ??

A może to Saphire mylnie oznacza pudełka z kartami ?? Czy może to być wina sterowników ??

Dziś to niby już błahostka, bo karta jest już stara, ale strasznie się wkurzyłem, jak sobie przypomniałem, że kiedyś dałem za nią równe 500zł. :expressionless:

Najlepiej to ściągnij Everest ultimate i przejdź do zakładki ekran i tam masz wszystko o grafie i zobacz.

Tam jest to samo co na 1. screenie.

Już powoli godzę się z tym, że mam wersję seryjną :smiley: ale dlaczego na pudełku napisane jest PRO??

JA bym jeszcze sprawdził w necie jakie taktowania ma PRO i potem w Evereście taktowania którą Masz.

Jak będą inne to znaczy, że nie masz wersji PRO.

To jest dziwna sprawa :expressionless:

Znalazłem taką tabelę

tabelka_por_mala.png

GPU-Z pokazuje, że przepustowość mojej karty to 9,5 GB/s, wypełnienie 1,6 GPixeli/s, częstotliwość GPU 400 MHz, a pamięci 300 MHz, czyli całkiem tak jak 9600 PRO :o

Teraz to już w ogóle niczego nie rozumiem :x

Jeśli chcesz mieć PRO przetaktuj sobie i po sprawie :wink: ja z radka 9550 palit zrobilem 9600 pro. Ale AGP juz odchodzi w zapomnienie :slight_smile:

Czyli masz 9600PRO :slight_smile:

Ale z tego co napisał pakeroso i tej tabelki wynika, że jednak ma PRO.

No tak, czyli wygląda na PRO. Dzięki za pomoc :wink:

Może po prostu tak dziwnie ta karta jest podpisana i dlatego system widzi ją jako SERIES.

Jak myślicie, warto zainstalować sterowniki od SAPPHIRE’a zamiast standardowych ATI ??

Chyba spróbuję, bo standardowy Catalyst jest 1 dla wszystkich kart, natomiast Sapphire daje ster pod konkretny model (ATLANTIS SAPPHIRE 9600 PRO, ULTIMATE SAPPHIRE 9600 XT itd.) :wink:

pakeroso , ja również posiadam Radeona 9600PRO od PowerColor i u mnie również w Menadżerze Urządzeń wyświetlany jest jako 9600 SERIES.

bo to jest chyba wyświetlane że to jest karta z serii 9600 a do tej serii należy też PRO

U mnie też jest wszędzie HD 3800 series , a na karcie pisze 3850 :stuck_out_tongue: