Jaka TRWAŁA mysz do programów CAD i gry CoD 4

Od długiego czasu mam problem z wyborem myszki komputerowej. Rozglądam się po internecie i nie mam konkretnej na myśli jaką wybrać. Może coś mi doradzicie do moich preferencji. Obecnie posiadam od 2 lat mysz Logitech VX Nano i pracuję z nią na laptopie jednak po woli widzę że się ścierają gumowe przyciski i napisy graficzne na nich. Chcę zmienić gdyż dużo pracuję na programach typu CAD i trzymanie jej palcami męczy dłoń z uwagi na małe gabaryty myszy.

To co mi się podoba w mej Logitech to:

  • design;

  • bezprzewodowa łączność i odbiornik nano

  • długi czas pracy na bateriach

  • dość precyzyjna

Czego oczekiwałbym o następnej myszki:

  • większej od VX Nano

  • TRWAŁEJ jeszcze raz TRWAŁEJ

  • niekoniecznie musi być bezprzewodowa jeśli już to aby miała mały odbiornik

  • przycisk na rolce ewentualnie inny przycisk emitujący środkowy przycisk. Przydaje się to do przesuwania podczas rysowania w programach CAD

Ja bym ci polecił http://pclab.pl/art28557-8.html. To raczej mysz do gier, sam taką mam i przy użytkowaniu 15h na dobę trzyma się jeszcze nic się z nią nie stało ^^

Lub tańszy model i o trochę niższym dpi: a4tech x-710bk.

Dzisiaj miałem ją w ręku, trochę się nią pobawiłem i bardzo spodobała mi się w dotyku i ogólnie w prowadzeniu, do tego oprogramowanie daje całkiem sporo możliwości konfiguracji.

Do jakiej kwoty ?

Bo ja bym polecał ci Razer Mamba , świetnie się na niej pracuje, jest bardzo precyzyjna i świetnie układa się w ręce, lecz trochę kosztuje 8)

Cena nie gra roli ale też bez przesady by kosztowała 400 zł.

Niestety odpada ta mysz bo ma własny akumlatorek, jestem przeciwnikiem takich rozwiązań poza telefonem komórkowym bo tam nie da się paluszków wsadzić :slight_smile: