Jaką uniwersalną drukarkę polecacie?


(k-9) #1

Hejka! !!

Rozglądam się w necie nad kupnem nowej drukarki. Hmmmmm jej zastosowania... prawdę mówiąc uniwersalna. Text, obrazki, zdjęcia, grafiki. Głównie zależy mi na dużej jakości wydruków

Zainteresowała mnie Canon IP4500, ma 5 tuszy i oddzielne kartridże, można drukować bezpośrednio z cyfrówki.

Hmmmm, ale ile ona może przeżyć?? (głównie chodzi mi o żywotność głowicy), czy ona ma pojemnik na zużyty atrament tzw. "pampers"?? i po ilu się on zapełnia?? czy można korzystać z zamienników?? i czy te zamienniki są chipowane tak jak oryginały??

A może jakiś inny model. Prosze o odp

Ahaa nie chce kombajnów bo na biurku już mam bardzo dobry skaner :slight_smile:


(Piotrek_20) #2

używajać zamiennki podajrze traci się gwarancję jaka to drukarka by nie była..

Tu jest twoja

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Cano ... 45574,s,1/

duże rozdielczości drukowania ma

dziwne, że ten hp

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewl ... ,id,54270/

ma takie małe


(Rysiek65) #3

Jak zamierzasz kupić sobie drukarkę to proponuję laserówkę.

http://www.agito.pl/kolorowe/samsung_ko ... 33667.html

Przeczytaj dane techniczne, opis itp.

Przy laserówkach przynajmniej będziesz miał spokój z zasychaniem tuszu

w drukarkach atramentowych. Takie jest moje zdanie. No i wydajniejsza.


(k-9) #4

Piotrek_20 , nom wiesz min. 1 tusz kosztuje ok. 40 zł no to razy 5 to trochę drogo jest jak dla mnie! !!

Właśnie też się zainteresowałem że ma aż tak duża rozdzielczość

Ryszard65 , niee laserowej nie chce [-X jest droga, i toner też za tani nie będzie. Laserowe bardziej się nadają do biur gdzie są same texty drukowane, oraz mam małą rozdzielczość wydruku...

A teraz możecie mi odp.na moje pytania w 1 poście?


(Homjam) #5

Co do pampersów to chyba wszystkie atramentówki takowe posiadają. Co do zużycia to nie mnie się o tym wypowiadać (polecam podzwonić po serwisach). Tak czy owak jego zapełnienie trwa długo (no chyba że notorycznie używa się opcji czyszczenia głowicy z czym przy używaniu zamienników trzeba się liczyć). Zresztą wyczyszczenie tego pampersa i zresetowanie drukarki nie jest chyba sprawą kosztowną.

Jeśli chodzi o jeszcze inny model który mógłbyś brać pod uwagę to np. Epson D120: http://www.atramentowe.centrumdruku.com ... us_d120.cd

Ma również 2 czarne (aczkolwiek są to takie same czarne tusze w celu zwiększenia szybkości i wydajności w druku mono). Można użyć tam tuszy czarnych o zwiększonej wydajności. Dodatkowo 3 osobne pojemniki z kolorami. Tu jest link do eksploatacji: http://swiat.drukarek.pl/drukarki/6640/ ... -d120.html

Co do jakości wydruków to na pewno się nie zawiedziesz (jakość i trwałość na bardzo wysokim poziomie - poczytaj o tuszach DuraBrite Ultra)


(k-9) #6

drukarka nawet fajna, i na pewno mniejsza, i lżejsza od Canon IP4500, ale ma ona mniejszą rozdzielczość wydruku. (Epson ma 5760 x 1440 dpi, a canon 9600x2400 dpi, no to różnica jest prawie dwukrotna), nie mam niestety tacki do druku na płytach ( w sumie nie wiem czy będę z tego korzystać, ale jest to całkiem fajny gadżet :P) Epson ma nawet tanie tusze. Podajże ma również tusze z pigmentem (nie wiem czy tylko czarny czy wszystkie),gdzie wydruki są odporne na ścieranie i zamoknięcia (rozmazywanie).

Średnia różnica w tuszach Epson vs. Canon to tylko ok. 7 zl za jedną sztukę no to nie wielka różnica

Hmmmm a tak, z ciekawości ile może kosztować wymiana tego zbiorniczka na zużyty atrament?? w autoryzowanym serwisie Canona chcieli z 80 zł no to bez przesady 80 dych za wymiany gąbki :cry: ile przeciętnie kosztuje ta usługa w "normalnym" serwisie drukarek??


(Homjam) #7

Tu masz namiary na serwis Epsona: http://www.epson.pl/content/PL/pl_PL/co ... ilocal.htm - odpowiedzą tam pewnie na Twoje pytania dotyczące pampersów. Ale będziesz musiał naprawdę sporo drukować żeby go przepełnić więc podejrzewam że nie przytrafi Ci się to w trakcie użytkowania drukarki.

Co do tuszy pigmentowych to dotyczy to wszystkich kolorów nie tylko czarnego. Odpowiednią trwałość uzyskują dzięki domieszkom żywicznym. Oczywiście dotyczy to tylko oryginalnych tuszy.

Jeśli chodzi o różnice w rozdzielczości między Canonem a Epsonem to szczerze powiedziawszy przy takich rozdzielczościach jak w epsonie to już nie ma mowy o rozróżnieniu szczegółów, wyłapaniu nieciągłości druku czy jakiegoś ziarna. Poza tym takie rozdzielczości i deklarowane wielkości kropli osiągane są tylko na specjalnych papierach najwyższych jakości i przy druku zdjęć w najwyższej jakości (dość tuszożernym). Zazwyczaj przy drukowaniu zdjęć stosuje się zwykły tryb photo (niższe roizdzielczości ale i większa ekonomia wydruku) ale uwierz mi - jakość w tym trybie też jest powalająca.

Zwykłą grafikę i tekst i tak będziesz drukował w trybach nawet nie zbliżających się do 5760 dpi.


(k-9) #8

Ja chyba wezmę tego Canona, miałem już drukarkę tej firmy i się nie zawiodłem, dzięki za odp.


(Homjam) #9

I na IP4500 też się pewnie nie zawiedziesz. Drukarka często polecana i chwalona za jakość. No i można na niej drukować na cd/dvd. Czasem się to przydaje.


(k-9) #10

dobra mam jeszcze male pytanko, W Ip4500 są tusze chipowane... To jak kupie zamiennik to tez bedzie chipowany ?? bo nie wiem


(Nurdurion) #11

Pozwolę sobie podczepić się do tematu. Czy wszystkie nowe modele Canona mają chipowane tusze? Chodzi mi w szczególności o model IP3500.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!


(k-9) #12

Nurdurion , tak twoja drukarka jest chipowana, gdy kupisz zamiennik za 3 zł to on jest bez chipów, i w drukarce nie będzie się pokazywać aktualny poziom tuszów, droższe zamienniki np. ActivJet za ok. 20 zł są już chipowane, więdz nie powinno być problemu.


(Nurdurion) #13

Poczekaj, bo docierają do mnie sprzeczne informacje: jeśli włożę do tego IP zamiennik bez chipa drukarka będzie działać tyle że nie pokaże poziomu zużycia tuszy czy w ogóle nie wykryje zbiornika z tuszem?


(k-9) #14

eeeeeeeeeee fakt,nie zastanawiałem się...

No to w taki razie trzeba kupować zamienniki z chipem, innego wyjścia nie ma.


(Homjam) #15

W tuszach bez chipów te po prostu się wymienia. Tu instrukcja jak to robić:

http://www.123drukuj.pl/pdf/HandleidingCanon.pdf

Ja osobiście jednak nie jestem zwolennikiem zamienników aplikatorów itd itp... Już nieraz się na tym przejechałem i w rozrachunku wcale nie okazało się taniej niż praca na oryginałach. Jeśli stosować zamienniki to należy trzymać się jednej firmy (coby różne tusze nie wchodziły w reakcję ze sobą) oraz w miarę często drukować (zamienniki nie posiadają środków zapobiegających zasychaniu a właściwie raczej zaklejaniu dysz w głowicy).


(k-9) #16

hmmmmm, no ale wiesz nadal oryginalne tusze są dość drogie!!, przelicz sobie tusze w wypadku Canona IP4500 5 tuszy razy 40 to jest 200 zł !!

napewno w oryginalnych 5 pakach to wyjdzie z 120 zł, to dużo kasy jest, jak na eksploracje drukarki... przy dobrej okazji można mieć5 tuszy za 30 zł firmy ActivJet...

No to wiadomo, że każdy będzie na zamiennikach drukować bo to mu się po prostu opłaca.