Jaką ustawić wirtualną pamięć?

Jaką pamięć wirtualną ustawić dla Windows 7 Ultimate?

Dodam że mam 4 gb ram.

Ja ustawiam taką samą wartość maksymalną i początkową pliku stronicowania = 2048 MB w oknie Pamięci wirtualnej (przycisk Ustaw), przy 4 GB zamontowanej pamięci fizycznej. Systemowi to w zupełności wystarcza, by nie dawać dziwnych komunikatów o braku pamięci, a ponadto plik stronicowania w takiej konfiguracji nie ulega pofragmentowaniu (sprawność systemu).

najlepiej ustawić wartość stałą jeśli chcesz usypiać system musisz dać tyle ile masz ram + kilka megabajtów więcej jeśli nie to może być to wartość mniejsza ale tu uwaga jeśli grasz w wymagające gry to lepiej dać więcej niż mniej mi na przykład Shogun2 zabierał ponad 3GB swap, C3 nie pamiętam ale też nie mało, programy do grafiki 3D też będą potrzebowały większych wartości, jeśli przeglądasz tylko internet to możesz dać 1GB i wsio

Co ma plik hibernacji wspólnego z plikiem wymiany? Odpowiem za Ciebie - NIC. Czyli napisałeś BZDURĘ!

To są dwa niezależne pliki, których rozmiary nie są w jakikolwiek sposób od siebie zależne.

PS. Jako ciekawostka: plik hibernacji w Win 7 i 8 (i chyba w Vista też, ale tego dokładnie nie pamiętam) nie musi być o rozmiarze równym ilości pamięci RAM, może być mniejszy i ten rozmiar można regulować poleceniem systemowym.

pomyliłem słowa hibernacja z usypianiem już poprawiam

A tu ta Twoja “poprawka”:

No to ja się powtórzę tylko z małym uzupełnieniem:

Co ma plik hibernacji (używany przez system przy hibernacji i usypianiu hybrydowym) wspólnego z plikiem wymiany?

To są dwa niezależne pliki, których rozmiary nie są w jakikolwiek sposób od siebie zależne.

Odpowiem za Ciebie: NIC. Czyli napisałeś BZDURĘ!

Dziwne?

Mam plik hibernacji ustawiony na 1,5 GB, plik wymiany na 2 GB, pamięci RAM mam 3GB i wszystko od dwóch lat działa wyśmienicie. Prawie zawsze usypiam, czasami hibernuje a wyłączam nie częściej niż raz na tydzień. Czary jakieś…

Weź już nic nie poprawiaj, bzdura bzdurę pogania…

PS. Jako ciekawostka: plik hibernacji w Win 7 i 8 (i chyba w Vista też, ale tego dokładnie nie pamiętam) nie musi być o rozmiarze równym ilości pamięci RAM, może być mniejszy i ten rozmiar można regulować poleceniem systemowym.

Minimalny rozmiar pliku hibernacji to 50% ilości dostępnej dla systemu pamięci RAM.

nie dasz żyć i zaśmiecasz temat a nie pomagasz

Nie godzę się aby w wątku, w którym zostało już wszystko powiedziane ktoś dopisywał błędne informacje. I dlatego informuje jak powinno być prawidłowo aby ktoś inny nie został wprowadzony w błąd a taki błąd nie jest żadną pomocą tylko zaśmiecaniem.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.