Jaką Viste na mój Komputer

Wtam ostatnio naszła mnie myśl żeby przetestować wiste

i to moje pytanie jaką wybrać

Konfig

Amd 3000+ 2.0Ghz

1,5Gb Ram

X1300Pro 256Mb DDR2

zależy mi również aby był w niej interfejs aero

w gry generelanie nie gram więć system do muzyki itp

i kolejne pytanie skąd wsiąść sterowniki do Czipsetu (K8NE Rev2 ) bo na płytce nie ma do wisty.

Bo grafika itp to nie problem.

Za odpowiedzi dziękuję

Edit;

Partycja C ma 20Gb to starczy?

Nic nei stanie sie z danymi na D?

bierz hp lub ultimate…

a jak z danymi? nie stanie sie nic z D?

ja osobiście darowałbym sobie instalowanie Visty na tym kompie , procesor jest za slaby, ramy tez, dla visty 2gb dual to minimum i to porządnych ddr2. Oczywiste możesz spróbować zainstalować ale to będzie naprawdę meczarnia szczególnie jak chcesz mieć areo.

A sterowniki zapewne będą już w samej viscie

Czyli nie warto bo system służył by genralnie do Internetu GG . Foobar to wszystko i jakieś prace w power poincie lub word.

tia…zgadzam się…co Ty gadasz?? przecież prz 1,5 można już spokojnie pracować…powinno chodzić tak jak w xp…sparawdż sobie doradcą uaktulanienia czy aero Ci zadziała…jest link w faq…

a i na systemową bym dał koło 35-40GB, bo jak dojdzie office i sp1 to 20GB to torchę za mało

do visty (pracy) wystarcza nawet 1gb :-). polecam vistę business (odpowiednik xp proffesional).

#-o

tu chodzi o to aby w pełni zobaczyć na co viste stać a nie tłuc sie z 1,5 gb ramu i narzekać ze coś muli, i nigdy 1.5gb ramu w xp nie bedze dorównywać 1.5bg w viscie( wydajność we wszystkim )

jak nie jak tak?? po za tym przy 1gB już nie muli…przy 2GB jest tylko znacznie szybciej niż xp…

Kurcze bo jak zmienię rozmiar partycji to mi dane z D usunie a zalezy mi na nich i jest tego duzooo ;/

hmmm Sp1 bym czekał na finalną.

Nie wiem co doradzicie

?

to nagraj na dvd dane z d?? jak Ci zależy napreawde to daj chociaż 25-30gb dla visty…a do sp1 też mi chodzi o finalną…bo zabiera po instalce koło 5GB…

Nie zbyt to jest kolekcja muzyki zdjęć i tego jest 60Gb więc chyba podziękuje Viscie :frowning:

nie no…będzie działać, ale programy i wszystko prz 20gb dasz na inną partycje

Miałem 512MB ramu i vista już w miarę chodziła, wiadomo powoli ale chodziła,więc mit że potrzebuje 2GB to kompletna bzdura. Teraz mam 1,5GB i śmiga jak szalona, jeszcze mi się nie zawiesiła. Używam głównie do internetu i słuchania muzy, czasami jakiś film.Moja wersja to Business.

Bo ogółem dysk mam 180Gb roboczego 160na d i 20na C

jest na to jakiś sposób?

Te 20GB to wystarczy ci na system i trochę programów. Ja na twoim miejscu bym nie zmieniał w tej sytuacji. Zawsze programy mozesz instalowac na INNEJ PARTYCJI.

Ja już mailem viste na 1gb i teraz mam na 2gb i widzę różnice i to spora, ty nie masz 2gb wiec, co sie wypowiadasz nie maja o tym pojecie ja działa na 2gb?? =D>

Nie wątpię, jak dodałem te giga to też było widać różnicę, ale jak kolega mówi, że mu komp potrzebny jest do internetu i muzyki więc te 1GB mu wystarczy.

a zdanymi na D nie stanie wtedy ? bo już wybieram Businesa chyba ;D

No jak zainstalujesz na C, nie formatując D, to nic się nie stanie bo niby dlaczego. Wybrałeś Business, dobra wersja, ale ja wolałbym chyba home Premium bo media Center, a moja wersja nie ma. Dokładnie zastanów się, co jest ci potrzebne w systemie a co nie.