Jaką Viste na mój Komputer

To może jednak HP Wszystkim dzięki za odpowiedzi ;D

Ja mam tylko dlatego, że dostałem za darmo, ale wolałbym HP, więc twój wybór jest chyba najbardziej trafny. Miło było ci pomóc.

Pozdrawiam.

Podziel dysk,Viście daj jakieś 40 GB,trzeba liczyć poprawki,które dopiero dojdą,żeby po roku nie być zaskoczonym komunikatem,“Disc C is full”

Polecam viste business do pracy, działa b.dobrze nawet na moim kompie (konfiguracja poniżej) Jestem zadowolony

z 512MB ?? nie baw się w Pinokio i nie kłam :stuck_out_tongue:

technik_elektro , instalowałem koledze na 512 (2x256, w dodatku GoodRAM badziewny jakis ;p) i vista śmigała aż miło. Fakt, że nie grał na tym w Crysisa, ale czego oczekiwac… ;p

Tak jak już wcześniej powiedziałem u mnie na 512MB też nawet ładnie chodziła, a jak jeszcze inni tak mówią to jest to chyba prawda. :mrgreen:

nigdy nie próbowałeś, to nie gadaj…

Jeżeli chcesz kupić Vistę to kupuj wersję 64 bit. Wiem, że niektórzy stwierdzą że nie ma sterowników ale to bzdura. Sam posiadam Vistę Ultimate 64 bit i uważam że sprawuje się dużo lepiej niż 32 bit. Poza tym kup 64 bit bo jezeli stwierdzisz, że chcesz więcej Ramu to powyżej 3 GB nie będziesz miał problemu ponieważ 32 bit obetnie ci troche ram-u :slight_smile:

Co wy gadacie vista ultimate chodzi komfortowo na 1296 ram bRadził bym HOME PREMIUM lub ULTIMATE

Witam.

Ja pracuje na vista hb i mam laptopa z prockiem celeron m520 1.6 gh l2 1mb i do tego 2 giga ddr2 i system pracuje rewelacyjnie żadnej zawiech ani innych peoblemów wydaje mi sie że nawet szybciej niż xp bo przed zakupem wisty pracowałem na tym systemie dodam jeszcze że posiadam niezaciekawą karte graficzna bo intel gma 950 gfx z pamiecią przydzielaną dynamicznie przez system a nawet z tym sobie bardzo dobrze vista radzi no ale mam 2 giga ddr2 i tu może jest haczyk że tak wszystko ładnie śmiga.

Pozdro

Raczej ja nie zainstalował na swój komputer visty wole mieć xp professional niż viste, ponieważ jest to bardzo rozbudowany system operacyjny i dlatego wole xpprofessional naj lepiej kupic home editon ale professional tez dobry :slight_smile:

Vista szybko będzie działać nawet na jednordzeniowym procku AMD Athlon 1200MHz, jeśli nie będzie się jej używać do nowych gier. Do tego na pamięciach SD-RAM (1,5GB),a nie dualach DDR2. Od razu ucinam spekulacje: Jestem przytomny i w pełni władz umysłowych. Przetestowałem z grubsza Vistę 32-bit na takim dziadku, z ciekawości, jak sobie da radę ów dziadek. Wg mnie całkiem przyzwoicie. Bez kompozycji Aero działał bez większego zarzutu, sprawnie. Po zmianie kompozycji na Aero nieco się przymulił, ale nie tak, aby nie dało się pracować na nim. Miejscami się to zdarzało, np. kiedy miałem ustawione widok folderów z większymi ikonami (odświeżanie). Postawiłem na ostatniej partycji (32GB) na moim dysku. Po instalacji zajęła mniej niż 7GB (razem z najnowszymi uaktualnieniami). Instalacja trwała ok. 60minut. Uruchamianie systemu jest wolniejsze (ok. < 00:02:00 min.) niż XP, ale to zrozumiałe zważywszy na konfigurację.

Działania dostępnych mi gier nie testowałem.

Więc jeśli Kolega ma AMD 3000+ to z palcem w… nosie Vista będzie mu działać! Tylko niech Kolega nie bierze 64-bitowej, jeśli to nie jest co najmniej Athlon64, bo nie zainstaluje pod tym procesorem. :smiley:

Odnośnie sterowników chipsetu K8NE. Poszukaj na stronie Producenta płyty głównej. Po nazwie domniemywam, iż jest to Asus. Nie jestem pewny, czy w ogóle będzie Ci potrzebne szukanie sterowników do płyty głównej. Vista ma w sobie ich bardzo dużo. Mój stary komputer był kupowany pod koniec 2001 roku i nic nie musiałem szukać ze sterowników.

Sam się obawiałem o sterowniki do modemu kablowego jaki posiadam, bo pod XP musiałem wgrywać je z płyty, żeby internet działał. Pod Vistą nic nie musiałem robić. Wykryła mi kartę sieciową na slocie i połączyła z siecią, nie pytając o dodatkowe sterowniki do tego modemu.

ja mam celerona 2 ghz 1,25 gb ram ddr, radeona 9550 128/128, niczego nie podkrecałem i vista ultimate śmiga aż miło… nie odczuwam spadku szybkośći działania po przełączeniu z xp. aha gier jeszcze nie instalowałem.

Chłopie na dysk C pzreznacz 40 GB bo tyle Vista potzrebuje do Swobodnej pracy. z 10 Gb na sam system + Miejsce na sterowniki i aktualizacje i wolnego miejsca z 10 GB powinno zostac. Ja sam mam na C: 30GB z czego 15GB Wolnego I Vista mi chodzi nawet Nieźle. A gdy kiedyś na C miałem tylko 15 czyli wolnego miałem około 4 GB to Vista potrafiła tak zamulac. Więc na C bierz 40GB I mozesz instalowac.