Jaka w końcu prędkość?


(Szuwar Cmg) #1

Za 2 tyg konczy mi się umowa z netii a mam internet 1mb/s.Chciałem sobie zmienić neta na 2mb/s a gosciowa z infolinii powiedziała mi że się to za bardzo nie opłaca bo zmienia się tylko prędkość wysyłania a pobierania jest taka sama jak w 1mb/s i ze tylko na stronkach do sprawdzania netu mi pokaze ze mam 2mb/s o co chodzi?

Czy w neostradzie jest tak samo?

na obrazku wyraźnie jest napisane że 2mb/s to prędkość do 2mb/s

beztytuutn1.th.jpg


(Patryk94) #2

Tutaj sprawdzisz szybkość wysyłania i pobierania:

http://www.komputerswiat.pl/NetTest/

Ja w chello miałem tak, że powiedziałem im (około pół roku przed zakończeniem umowy), że chce zakończyć umowę. Po paru dniach zadzwonili do mnie i oferują około 50% taniej i lepsze łącze (5mb/s). Robią tak, ponieważ nie chcą stracić klienta. Płacę teraz za 5mb/s około 70zł. Zrób tak samo jak ja. Myślę, że zadziała.

Pozdrawiam :wink:


(Szuwar Cmg) #3

nawet na stronie TP jest animacja i pokazuje że prędkość pobierania 2mb jest 2x szybsza od 1mb.

https://www.tp.pl/b/binaries/PL/358000/ … 592377.swf


(Longhorn2009) #4

Ta “gosciowa” jakieś głupoty ci nagadała. Intenet 2mb/s ma 2 razy większą prędkość pobierania w porównaniu z 1mb/s. Prędkości wysyłania (256kb/s) są w obu przypadkach takie same, a nie na odwrót…


(PaPuX) #5

Osobiście posiadam MULTIMO 2Mb na łączu tp i zauważyłem że MULTIMO dają o 256kbps więcej niz jest w umowie czyli download ma ok 2800kbps a upload 256kbps.


(Szuwar Cmg) #6

Zadzwoniłem dzisiaj drugi raz i okazało się że konsultantka się pomyliła z prędkością… pomyliła się też że nie można zmieniać umowy gdy ma się umowę na 2mb/s a a że można tylko przy 1mb/s…