Jaka wersja systemu do Samsung np350 - Win7 Home Premium czy Ultimate

Nie jest to pytanie, który system wybrać, bo wpisując do wujka googla szybko mozna znalezc roznice miedzy dwoma systemami. Mam jednak pytanie odnosnie systemu, który powinienem zainstalować. Mam samsung np350 z licencja (przynajmniej wg naklejki) na Win7 home premium. Jednak mój windows jest po polsku. W takim razie czy w czasie reinstalacji systemu powinienem (mogę?) wybrać wersje Ultimate zamiast Home Premium?

Raczej tak się nie da bo masz licencję na Home Premium, co do języka jeśli ustawiłeś Polski to masz Polski, licencja nic do tego nie ma :slight_smile:

W razie reinstalacji systemu z partycji recovery, nie masz możliwości wyboru wersji systemu Windows, najwyżej możesz wybrać wersję językową, więc Twoje pytanie o wersję jest bezcelowe, licencję masz tylko na jedną, określoną wersję.

Tak mnie zastanawia po co ci wersja Ultimate powinieneś się cieszyć, że na 7 nie ma wersji basic tam to dopiero lipa była. A dla samego bitlockera nie ma sensu kupować Ultimate bo chyba ta wersja go posiada.

Moim zdaniem dla twojego użytku w zupełności powinna ci wystarczyć wersja Win 7 Home Premium.