Jaka wersja Ubuntu najlepsza?

(W!nter) #1

Witam,

Zastanawiam się nad wymianą mojego drugiego systemu operacyjnego z PCLinuxOS Gnome na Ubuntu. I tu pytam się jaka była by najlepsza. Chciałem wybrać wersję 11 ale widziałem że jest wiele złych opinii o tej wersji. Czy wersja 10 będzie najlepszym wyborem? Dodam że dopiero zaczynam w Linuxie, ale jak narazie udało mi się zainstalować jedną grę na PCLinuxOS :wink:

Drugie pytanie.

Czy aby pozbyć się PCLinuxOS wystarczy usunąć partycję, w której znajduje się ten system? Dodam że mam EASEUS Partition Master 8.0.1 Home Edition.

Pozdrawiam.

(sadaj72) #2

Wybierz wersję LTS, 11.4 jest jeszcze niedopracowana, pewnie ją poprawią przy okazji aktualizacji, ale na ten moment wersja LTS (chyba 10.4) to najlepszy wybór.

(LeserGD) #3

Polecam wersję 10.04 LTS, do której wróciłem, przez różne drażniące zwiechy nawet w Classic Ubuntu. O Unity się nie wypowiadam, bo nie wypada korzystać z takiego języka na forum :wink:

Co do partycji, to możesz je usunąć/zmienić rozmiar/wybrać system plików/sformatować z poziomu instalatora Ubuntu.

(W!nter) #4

W tych 10% znajduje się program "Xfire" (na Linuxach "Gfire"). Na PCLinuxOS go nie zainstaluję a na Ubuntu już tak. Program ten jest mi bardzo potrzebny w pracy z Windowsem i ciężko jest mi bez niego żyć.

(roobal) #5

Z Ubuntu jest podobnie, jak z Windowsem - powinno się czekać do wydania pierwszego service packa :slight_smile: Tak na serio, to moim zdaniem 10.04 jest jak dotąd najbardziej udaną wersją Ubuntu.

Pozdrawiam!

(Magik) #6

OT-y poleciały.

(Paweł3779) #7

Tak jak poprzednicy polecam Ubuntu 10.04 LTS. Dlaczego? Ponieważ jest to wersja z długim wsparciem (poprawki bezpieczeństwa i inne aktualizacje do kwietnia 2013). Używałem spory czas i nie miałem z nim żadnych problemów, wszystko działa tak jak powinno. Wersja 10.10 jest również niezła, mi osobiście nie sprawiała żadnych problemów (jedynie plymouth, który idzie naprawić w 2 minuty). Zainteresuj się również Mintem w wersji 9 LTS lub 10. Jest to dystrybucja również godna polecenia, posiada więcej usprawnień oraz oprogramowania niż w Ubuntu. Przyjemny system do pracy.

Tak, z poziomu instalatora Ubuntu możesz usunąć partycję lub ją sformatować.