Jaka wersja Ubuntu najlepsza?

Witam,

Zastanawiam się nad wymianą mojego drugiego systemu operacyjnego z PCLinuxOS Gnome na Ubuntu. I tu pytam się jaka była by najlepsza. Chciałem wybrać wersję 11 ale widziałem że jest wiele złych opinii o tej wersji. Czy wersja 10 będzie najlepszym wyborem? Dodam że dopiero zaczynam w Linuxie, ale jak narazie udało mi się zainstalować jedną grę na PCLinuxOS :wink:

Drugie pytanie.

Czy aby pozbyć się PCLinuxOS wystarczy usunąć partycję, w której znajduje się ten system? Dodam że mam EASEUS Partition Master 8.0.1 Home Edition.

Pozdrawiam.

Wybierz wersję LTS, 11.4 jest jeszcze niedopracowana, pewnie ją poprawią przy okazji aktualizacji, ale na ten moment wersja LTS (chyba 10.4) to najlepszy wybór.

Polecam wersję 10.04 LTS, do której wróciłem, przez różne drażniące zwiechy nawet w Classic Ubuntu. O Unity się nie wypowiadam, bo nie wypada korzystać z takiego języka na forum :wink:

Co do partycji, to możesz je usunąć/zmienić rozmiar/wybrać system plików/sformatować z poziomu instalatora Ubuntu.

W tych 10% znajduje się program “Xfire” (na Linuxach “Gfire”). Na PCLinuxOS go nie zainstaluję a na Ubuntu już tak. Program ten jest mi bardzo potrzebny w pracy z Windowsem i ciężko jest mi bez niego żyć.

Z Ubuntu jest podobnie, jak z Windowsem - powinno się czekać do wydania pierwszego service packa :slight_smile: Tak na serio, to moim zdaniem 10.04 jest jak dotąd najbardziej udaną wersją Ubuntu.

Pozdrawiam!

OT-y poleciały.

Tak jak poprzednicy polecam Ubuntu 10.04 LTS. Dlaczego? Ponieważ jest to wersja z długim wsparciem (poprawki bezpieczeństwa i inne aktualizacje do kwietnia 2013). Używałem spory czas i nie miałem z nim żadnych problemów, wszystko działa tak jak powinno. Wersja 10.10 jest również niezła, mi osobiście nie sprawiała żadnych problemów (jedynie plymouth, który idzie naprawić w 2 minuty). Zainteresuj się również Mintem w wersji 9 LTS lub 10. Jest to dystrybucja również godna polecenia, posiada więcej usprawnień oraz oprogramowania niż w Ubuntu. Przyjemny system do pracy.

Tak, z poziomu instalatora Ubuntu możesz usunąć partycję lub ją sformatować.