Jaka wersja visty i jak to będzie chodziło

Cze. Ostatnio zaktulizowałem sobie kompa troche i zastanawiam sie nad vistą (niewiem tylko jaką wesją). Problem w tym że troche gram i niewiem jak to bedzie reagowało (równiesz czasami w stare gry).

Przy okazji jak vista widzi 4gb ram bo xp widzi 3gb z hakiem i czuć że troche to ogranicza kompa. Zwłaszcza chodzi o wersje 32 bitową. Procek to dwurdzeniowy AMD 2,8ghz a grafa nividi. Bo tak niewiem czy przechodzić czy bo tu chyba zachwalacie ten system bo 90% ludzi pisze ogólnie do bani jest . Więc jak to jest ?

No i jak jest z zajetym ramem bo slyszłem że nawet 1,5gb sam system zjada no niby coś tam potem oddaje ale troche to nie pokojące. Co o tym sądzicie ?

Pobierz i przetestuj kompa za pomocą programu Doradca uaktualnień to zobaczysz jaka wersja będzie dla Ciebie najlepsza.

a z tego 99% nie ma pojęcia o czym pisze :wink:

bardzo szczegółowo podany typ karty :?

jak masz słabą kartę to nie polecam Visty do gier.

poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=201191

ze szcególna uwagą punkt 1

no mam 8600GT w sli (wiem słabe ale co zrobić jak kasy brak) a doradce aktualnienia pobierałe i niby wszystko ok ale jak praktyka ? popsotu sie trache boje bo mam dużo danych i boje sie utracić. No i kwestnia np nera demona offica gadu tych wszystkich programów, programików ulepszaczy(np amd dual core optymalizer) czy to pójdzie w tym programiku piszą że trzeba mieć certyfikaty czy ine bajery (sprzętowo jest ok)

ale one działaja na viscie…

4GB to teoretyczne maksimum jakie może używać 32-bitowy system operacyjny, w praktyce 2-3,5GB (są jakieś ograniczenia w dostępie do pamięci powyżej 2GB).

Czyli powyżej 2GB najlepiej używać systemu 64-bitowego, o ile procesor pozwala.

Ale na 64-bitowym systemie nie wszystkie programy poprawnie działają (np. iTunes nie do końca)

Do domu najlepsza Vista to Home Premium, może np. odtwarzać i nagrywać filmy DVD bez dodatkowych programów, ma Aero itd.

Wersja Ultimate ma z kolei dodatkowo szyfrowanie plików, faks (w odróżnieniu od XP nie wszystkie Visty go mają) oraz dostęp online do ściągnięcia jakiś dodatkowych programików.

Wersja Basic jest funkcjonalnie na poziomie XP Home, brakuje połowy funkcji Visty Premium, a kosztuje 20zł mniej.

Home Premium ma fajny zautomatyzowany programik kopii zapasowych- w ustalonych przedziałach czasu może robić kopie plików na drugi dysk twardy.

Dane najlepiej kopiować regularnie na DVD lub drugi dysk. Bo jak są na jednym dysku, to zgodnie z prawem Murphyego nastąpi jego niespodziewana awaria i ulegną utracie :lol: (to naprawdę dobra rada)

no nic dzieki za info i pozdro

CO do pamięci mam podstawową wersje Visty Basic zainstalowaną na laptopie który ma 2GB RAM. Sam system zjada bez fajerwerków ok 780MB.

Chodzi przynajmniej o 30% wolniej niż XP. Ogółem troszkę niestabilny.

Radze pozostać przy XP.

dysan112 spokojnie inwestuj w Vistę, będzie śmigać aż miło.

mam jeszcze pytanie odnośnie visty bo mam trzy urządzenia prznośne aparat, mp3, i kieszeń usb. Czy to ze soba bedzie współpracowało? tak jak w xp. No i drugie pytanie czy bedzie możliwa w trybie 64 bitowym(vista) odpalenie drugiego systemu (windows 98 czy xp) bo czasem lubie sobie pograć w jakieś stare gierki z dosa czy początku win 95 oczywiście z odpowiednim przedziałem pamięci. Trzecie pytanie to vista 32 bitowa ma to samo ograniczenie co xp że widzi max 3,25gb ram i tu zdjęcie

[http://imageshack.us]](%7Boption%7D) cpuzwy2.jpg

sorry że takie duże ale nowy jestem jak coś to można zmniejszyć :?