Jaka wersja Windows 7?

(Kfactorkowal) #1

Witam.

Pisze z takim zapytaniem.

Mam do wyboru parę wersji Windowsa 7 na darmowej licencji MSDN AA a dokładniej to, wersje Home, Professional - obie w wersji x64 i x86. Moje pytanie jest, którą wersje najlepiej wybrać do zainstalowania? Zaznaczam, że jestem normalnym użytkownikiem komputera, który czasami lubi trochę pogrzebać w komputerze który jest wielkim fanem multimediów tzn muzyki i filmów. Z komputera, który mam teraz zrobiłem sobie domowe kino tzn podłączyłem je HDMI do LCD 32 cale i pod kino. Często oglądam filmy oraz gram na TV oraz często słucham muzyki. Obecnie pracuje na XP-ku. Specyfikacja mojego kompa to:

Athlon x64 3800+ (2x2,4 GHz)

Pamięć DDR2 DIMM 2 Gb 667MHz (ale planuje zakup dodatkowych 2 Gb)

Dysk 500 Gb

Karta Graficzna GeForce 9800GT 1Gb RAM

Karta dźwiękowa zintegrowana

Bios 08/11/08

Pytanie moje jest takie, którą wersje Windowsa wgrać na kompa, i czy 4 Gb do mojego użytkowania wystarczy, czy lepiej mieć 6 Gb.

Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuje za poświęcony czas.

Pozdrawiam.

(-Puma-) #2

Bym zainstalował W7 prof x64.

1. prof jest bardziej rozwinięte niż home a piszesz że lubisz się pobawić system.

2. wersja x64 z uwagi że zamierzasz dokupić pamięci.

Moim zdaniem wystarczy Ci 4GB pamięci.

Obecnie mam 4GB... co prawda tylko monitor 24" ale nie przypuszczam aby było potrzebne Ci więcej pamięci.

(Pbk24) #3

Nigdy nie widziałem wersji Home w MSDN AA, ani xp, ani visty, ani 7.

Na jakiej uczelni oferują wersję home?

(Monczkin) #4

kowalson , 4 GB spokojnie wystarczy (na 2 też pracuje). Jeżeli Twoja architektura jest 64 bitowa, to bierz x64 - co prawda, mało jest programów natywnych, ale 32-bitowe też działają. Wersja? Jak masz możliwość wybrać professional, to bierz tę. Dzięki trybowi xp mode, masz możliwość uruchamiania programów z XP, które pod 7 mogą nie pracować ze względu na niekompatybilność.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... ts/compare

(DiamondBack) #5

Dokładam się do zdania Borg'a. Pod MSDN nie ma innej wersji niż PRO ;>

(Kfactorkowal) #6

Może i się pomyliłem. Więc zwracam honor co do wersji Pro.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w ogóle warto instalować system na tej licencji MSDN AA?

(fiesta) #7

Dziwne, bo wczoraj widziałem wersję Ultimate :slight_smile:

(The Miracle) #8

Na MSDN-AA wisi tylko PRO, przynajmniej u mnie na US w Katowicach.

Co do wersji 32 czy 64 bit, to uważam że jeżeli nie korzystasz z programów 16-bitowych to nie ma co się uwsteczniać i "pakować" w 32-bity 8)

(Db2524) #9

Co ma przekątna monitora do użycia pamięci?

Nawet rozdzielczość nie ma zauważalnego wpływu na użycie pamięci.

4GB jak najbardziej wystarczy. Nawet 2GB powinno wystarczyć, ale wtedy lepiej instalować 32-bitowy system.

(Kobi2520) #10

bierz system 64 bitowy, sam mam windows 7 x64 i działa na nim wszytko bez problemów programy 32 bitowe też. na 32 bitach bedzie ci wykrywało 3-3,25gb