Jaka wersja Windows 7?

Witam.

Pisze z takim zapytaniem.

Mam do wyboru parę wersji Windowsa 7 na darmowej licencji MSDN AA a dokładniej to, wersje Home, Professional - obie w wersji x64 i x86. Moje pytanie jest, którą wersje najlepiej wybrać do zainstalowania? Zaznaczam, że jestem normalnym użytkownikiem komputera, który czasami lubi trochę pogrzebać w komputerze który jest wielkim fanem multimediów tzn muzyki i filmów. Z komputera, który mam teraz zrobiłem sobie domowe kino tzn podłączyłem je HDMI do LCD 32 cale i pod kino. Często oglądam filmy oraz gram na TV oraz często słucham muzyki. Obecnie pracuje na XP-ku. Specyfikacja mojego kompa to:

Athlon x64 3800+ (2x2,4 GHz)

Pamięć DDR2 DIMM 2 Gb 667MHz (ale planuje zakup dodatkowych 2 Gb)

Dysk 500 Gb

Karta Graficzna GeForce 9800GT 1Gb RAM

Karta dźwiękowa zintegrowana

Bios 08/11/08

Pytanie moje jest takie, którą wersje Windowsa wgrać na kompa, i czy 4 Gb do mojego użytkowania wystarczy, czy lepiej mieć 6 Gb.

Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuje za poświęcony czas.

Pozdrawiam.

Bym zainstalował W7 prof x64.

  1. prof jest bardziej rozwinięte niż home a piszesz że lubisz się pobawić system.

  2. wersja x64 z uwagi że zamierzasz dokupić pamięci.

Moim zdaniem wystarczy Ci 4GB pamięci.

Obecnie mam 4GB… co prawda tylko monitor 24" ale nie przypuszczam aby było potrzebne Ci więcej pamięci.

Nigdy nie widziałem wersji Home w MSDN AA, ani xp, ani visty, ani 7.

Na jakiej uczelni oferują wersję home?

kowalson , 4 GB spokojnie wystarczy (na 2 też pracuje). Jeżeli Twoja architektura jest 64 bitowa, to bierz x64 - co prawda, mało jest programów natywnych, ale 32-bitowe też działają. Wersja? Jak masz możliwość wybrać professional, to bierz tę. Dzięki trybowi xp mode, masz możliwość uruchamiania programów z XP, które pod 7 mogą nie pracować ze względu na niekompatybilność.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ts/compare

Dokładam się do zdania Borg’a. Pod MSDN nie ma innej wersji niż PRO ;>

Może i się pomyliłem. Więc zwracam honor co do wersji Pro.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w ogóle warto instalować system na tej licencji MSDN AA?

Dziwne, bo wczoraj widziałem wersję Ultimate :slight_smile:

Na MSDN-AA wisi tylko PRO, przynajmniej u mnie na US w Katowicach.

Co do wersji 32 czy 64 bit, to uważam że jeżeli nie korzystasz z programów 16-bitowych to nie ma co się uwsteczniać i “pakować” w 32-bity 8)

Co ma przekątna monitora do użycia pamięci?

Nawet rozdzielczość nie ma zauważalnego wpływu na użycie pamięci.

4GB jak najbardziej wystarczy. Nawet 2GB powinno wystarczyć, ale wtedy lepiej instalować 32-bitowy system.

bierz system 64 bitowy, sam mam windows 7 x64 i działa na nim wszytko bez problemów programy 32 bitowe też. na 32 bitach bedzie ci wykrywało 3-3,25gb