Jaką wersje W7 kupic?

(Jajoi7) #1

Mam Hp z serii dv5, a w nim preinstalowaną Vista Home Premium OEM SP1.Chciałbym kupic W7 tylko nie wiem jaką wersje.Prosze o porade.Myślałem o Windows 7 Home Premium Upgrade 32bit, ale nie wiem czy bede miał wtedy Windows 7 Home Premium 32bit BOX czy OEM?!Czy strace gwarancje na laptopa?!Chciałbym by wydatki na system nie siegały wyżej niż 400 złotych.

(Cyba91) #2

Gwarancję masz na podzespoły laptopa, nie na system. Tzn na hardware a nie software. Więc gwarancji nie stracisz. Home Premium będzie ok, ultimate Ci nie potrzeba. Niecałe 3 stówki wydasz na system :wink:

(Jusko) #3

Raczej OEM - BOX to osobna produkt. Chcesz maksymalnie ciąć po kosztach - Linux wita, który bądź co bądź, ale dobrym systemem jest :slight_smile:

(Cyba91) #4

Dla fanboyów linuxa jest oddzielny dział.

(Jajoi7) #5

No dobra, ale:

-W7 Home Premium 32-bit BOX UPGRADE? czy?

-W7 Home Premium 32-bit OEM.

(Cyba91) #6

Jak lapka zmieniać nie będziesz i masz zamiar być być mu wierny, to weź upgrade, jest tańszy, cena około 200-250zł.

Tutaj mała lektura http://vbeta.pl/2010/02/09/windows-box- … ie-roznia/

(Jusko) #7

A czy nie było tak, że OEM była tylko dla builderów, a nie była legalna dla zwykłego usera (w kwestii takiej, że user detalicznie kupuje system i instaluje na maszynie)? Chyba był o tym kiedyś art na jakieś stronie o Windows. Było to jednak przed wydaniem Windows 7, więc coś mogło się zmienić. Bezproblemowa jak zostało napisane w Linku, jest tylko wersja BOX. Wadą OEM później jest dzwonienie do MS, czasem zdarza się do rozmowy konsultant (zdarzyło się trafić na automat), który bardzo jest podejrzliwy i nie zawsze bezproblemowo chce system aktywować, szczególnie po wymianie sprzętu. No i trzeba też uzbroić się w cierpliwość i co najmniej 10minutową rozmowę, z czego parę to automat. Po którymś formacie zaczyna to irytować.

ps:

Jeśli dla Ciebie używanie systemu jest już fanbojstwem…to witaj fanboju Windows. Ja nie należę do misjonarzy Linuksa, więc nie wrzucaj mnie do jednego worka. Szczególnie, że ostatnio nabyłem i Windows, więc tym bardziej nie nazywaj mnie fanbojem :wink:

(Cyba91) #8

Używanie nie, ale polecanie go w miejscu dla systemów operacyjnych Windows, patrząc na tytuł tematu autora i robiąc lekki offtop, bo nie wniosłeś niczego wraz z pierwszym postem, JUŻ TAK. Możliwe że jest dobrym systemem, ale tutaj mało kogo to interesuje.

(Venger) #9

Po pierwsze posprawdzaj czy na stronie HP są sterowniki do tego lapka pod Win7.

Do mojego były i kupiłem Win7 Home PRemium Upgrade BOX - tego zdecydowanie najlepiej. W Carrefour po 199zł był. BOX to BOX zawszeć na tym lapie możesz wrócić na Vistę (zostaw partycję recovery lub zrób wpierw płyty recovery) a sevena zainstalowac na innego. Mi elegancko chodziły i wersja 32bit i wersja 64bit. Ostatecznie zostałem przy tej drugiej.