Jaką wersje W7 kupic?

Mam Hp z serii dv5, a w nim preinstalowaną Vista Home Premium OEM SP1.Chciałbym kupic W7 tylko nie wiem jaką wersje.Prosze o porade.Myślałem o Windows 7 Home Premium Upgrade 32bit, ale nie wiem czy bede miał wtedy Windows 7 Home Premium 32bit BOX czy OEM?!Czy strace gwarancje na laptopa?!Chciałbym by wydatki na system nie siegały wyżej niż 400 złotych.

Gwarancję masz na podzespoły laptopa, nie na system. Tzn na hardware a nie software. Więc gwarancji nie stracisz. Home Premium będzie ok, ultimate Ci nie potrzeba. Niecałe 3 stówki wydasz na system :wink:

Raczej OEM - BOX to osobna produkt. Chcesz maksymalnie ciąć po kosztach - Linux wita, który bądź co bądź, ale dobrym systemem jest :slight_smile:

Dla fanboyów linuxa jest oddzielny dział.

No dobra, ale:

-W7 Home Premium 32-bit BOX UPGRADE? czy?

-W7 Home Premium 32-bit OEM.

Jak lapka zmieniać nie będziesz i masz zamiar być być mu wierny, to weź upgrade, jest tańszy, cena około 200-250zł.

Tutaj mała lektura http://vbeta.pl/2010/02/09/windows-box- … ie-roznia/

A czy nie było tak, że OEM była tylko dla builderów, a nie była legalna dla zwykłego usera (w kwestii takiej, że user detalicznie kupuje system i instaluje na maszynie)? Chyba był o tym kiedyś art na jakieś stronie o Windows. Było to jednak przed wydaniem Windows 7, więc coś mogło się zmienić. Bezproblemowa jak zostało napisane w Linku, jest tylko wersja BOX. Wadą OEM później jest dzwonienie do MS, czasem zdarza się do rozmowy konsultant (zdarzyło się trafić na automat), który bardzo jest podejrzliwy i nie zawsze bezproblemowo chce system aktywować, szczególnie po wymianie sprzętu. No i trzeba też uzbroić się w cierpliwość i co najmniej 10minutową rozmowę, z czego parę to automat. Po którymś formacie zaczyna to irytować.

ps:

Jeśli dla Ciebie używanie systemu jest już fanbojstwem…to witaj fanboju Windows. Ja nie należę do misjonarzy Linuksa, więc nie wrzucaj mnie do jednego worka. Szczególnie, że ostatnio nabyłem i Windows, więc tym bardziej nie nazywaj mnie fanbojem :wink:

Używanie nie, ale polecanie go w miejscu dla systemów operacyjnych Windows, patrząc na tytuł tematu autora i robiąc lekki offtop, bo nie wniosłeś niczego wraz z pierwszym postem, JUŻ TAK. Możliwe że jest dobrym systemem, ale tutaj mało kogo to interesuje.

Po pierwsze posprawdzaj czy na stronie HP są sterowniki do tego lapka pod Win7.

Do mojego były i kupiłem Win7 Home PRemium Upgrade BOX - tego zdecydowanie najlepiej. W Carrefour po 199zł był. BOX to BOX zawszeć na tym lapie możesz wrócić na Vistę (zostaw partycję recovery lub zrób wpierw płyty recovery) a sevena zainstalowac na innego. Mi elegancko chodziły i wersja 32bit i wersja 64bit. Ostatecznie zostałem przy tej drugiej.