Jaką wersję win 7 wybrać

Tak jak w temacie.

Oto komponenty:

CPU: AMD Sempron 3000+ 1,8 GHz; 1600MHz FSB ;

Grafika: ASUS Extreme AX550 Series 512MB

Ilość RAM: 1,5 GB

Płyta główna: Gigabyte GA-K8NE

Jaka najlepsza wersja?

Szczerze odradzam przesiadkę na win7 przy Twoim zestawie. Lepszą wydajność i komfort pracy uzyskasz na XP. Jeśli jednak się będziesz upierał to windows 7 home premium 32 bitowy.

pasowało by dodać ramu do tych 2 gb

win 7 home premium lepsza ci się nie przyda i nie będziesz musiał przeplacać

Podobnego kompa ma mój brat (jest to mój stary komp) i tutaj muszę się zgodzić z Burbon_Kidem - nie warto przesiadać się na 7 w Twoim wypadku - zmulisz komputer i nie jest to kwestia ramu jak powiedział pawcio1212, ale też procesora który jest jednordzeniowy i ma poniżej 2GHz (mimo że lata jako 3000+). Zostań przy XP albo zainwestuj w jakiegoś 2rdzeniowca na takim samym slocie (chociaż jest to trochę nieopłacalne to na pewno tańsze niż wymiana całej płyty głównej ze wszystkim). Przy takim sprzęcie jaki masz XP będzie latał jak torpeda. Aha - mimo że ten procesor ma wpisane funkcje 32bitowe to odradzam systemy Windows 64bitowe ponieważ moc kompa sama z siebie jest niska i nie osiągniesz tego co się spodziewasz osiągnąć.

Żadna wersja! Nawet z Vistą miałbyś problemy.

procek można dołożyć

ale i tak powinnien znośnie chodzićale bez konserwacji systemu długo on nie będzie dobrze chodził

Nawet? Vista jest bardziej ociężała :wink:

Zostań przy XP. Z win7 na tym sprzęcie nie będziesz zadowolony.

Jeżeli chcesz tego kompa do gier to na Vista/7 odczujesz spadek jakości grania. Przy lekkiej pracy biurowej i internet może nie odczujesz różnicy przy Win7, ale jeżeli pracujesz na wielu dokumentach jednocześnie, masz kilka okien przeglądarki albo zakładek a na to wszystko jeszcze słuchasz muzyki, to prawdopodobnie szybciej urodzisz kamienie nerkowe niż włączysz okienko Painta.

To na jaki procek wymienić?

Jeżeli dobrze sprawdziłem, Twoja płyta ma pod procka podstawkę Socket 754 (czyli trochę latek komputer już ma), a jeśli mnie pamięć nie myli, to nie ma żadnego dwu rdzeniowego procka na nią.

Co więcej, nawet jeśli chciałbyś wymienić na jedno rdzeniowego CPU, to dużo bardziej wydajnego procka niż ten który masz obecnie to nie znajdziesz. Szkoda że to nie płyta na Socket 939, miałbyś większe pole do manewru.

Jak dla mnie w Twojej obecnej sytuacji (jeśli zależy Ci na Win7) będzie dokupienie RAMu żeby w sumie było 2,5 GB albo nawet pełne 3 GB (zgodnie ze stroną producenta, to maks co ta płyta obsłuży). I wtedy zwykły Windows 7 Home Premium 32 bity wystarczy. Być może będziesz odczuwał lekki dyskomfort podczas pracy jeśli zasypiesz go przeglądarką, dokumentami worda, excela, muzyką, ale jeśli nie będzie to wszystko na raz, to na pewno będzie można dość wygodnie pracować.

Raczej ciężki dyskomfort! Tym bardziej, że dla tej płyty głównej będzie bardzo trudno ze sterownikami, albo nawet beznadziejnie.

Znajomy ma Laptopa z podobnymi parametrami i Windows 7 SP1 x86 działa lepiej od XP SP3. Ale o grach zapomnij.