Jaką wybrać kartę graficznę AGP do 400zł

O_o Jak nie ma :stuck_out_tongue: są takie płyty główne, najczęściej z chipsetem Via.

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 11:08

i co mu z tego jak wydajność 2600XT jest za słaba na gry z Dx10.

no ok wiem ze na radku 2600xt nie pogram sobie na DX10 bo nawet na to nie licze.Tak wiec która karta jest lepsze 7600::::::::7300::::::: radek 2600xt bo juz sam nie wiem ??

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 16:21

biorac pod uwage dx 9

7300 gt

xZeuSx mogłbyś napisać dlaczego tak sądzisz ??

Bo 7300gt jest dużo mniej wydajne, ma biedny dekoder filmów i ogólnie ratio cena/wartość jest zdecydowanie gorsze niż 2600xt. Innymi słowy zeus polecił ci 7300gt bo cie nie lubi. Ja jestem obiektywny i lepszy jest radek 2600xt (jest wydajniejszy i lepszy od 7600gt, co dopiero 7300gt…)

Hmm teraz się zastanawiam czy kupić teraz kartę czy lepiej byłoby gdybym dozbierał kasę i wymienił bym cały zestaw

Jeżeli bym wymienił płytę główna na PCI-E to co bym musiał jeszcze wymienić (jakie podzespoły) chodzi mi o to czy nie lepiej byłoby gdybym miał płytę główną pod PCI-E.Bo chyba nie warto inwestować teraz w kartę graficzną pod AGP?? Jak koło maja planuje wymienić procesor (aktualnie mam Athlona XP 2,2 GHz po podkręceniu).

I planowałbym wymienić go na jakiś dwu rdzeniowy

Jak myślicie co zrobić ??

I jeszcze jedno jest może taka płyta na której by działał procesor z intela i athlona (nie chodzi mi o to żeby działały razem tylko o to że jeżeli bym kupił np. Intela a potem chciałbym go wymienić na Athlona to musiałbym wymienić płytę główną??)

dozbieraj do nowego, to sprzedaj, bo nie opłaca sie inwestować duzo kasy w agp

AGP?

400zł?

tylko radeon HD2600 XT nie PRO! bo teraz pro mają tylko DDR2…

i chyba tak zrobię a nie wiesz czy jest cos takiego :

najlepiej DDR na DDR2 bo DDR 1gb kosztuje 150zł a DDR2 1gb kosztuje 75zł

socket na AM2 i proca na 2rdzeniowego np. AMD athlon 64 x2 4000+ kosztuje 200zł

nie będzie pasować…

np. intel pentium 4 ma podstawkę 775 tzn że ma 775 dziur na CPU w mobo a amd sempron np. mój ma podstawkę 754 i ma 754 dziur na wejście CPU…

nie będzie pasować…

Czyli jeżeli bym wymienił płytę główna na PCI-E to co bym musiał jeszcze wymienić (jakie podzespoły) to tak :

Procesor

Pamięć

Grafika

Dysk?? (tutaj nie wiem czy trzeba czy nie jeżeli ktoś wie to nie da odpowiedz)

Napęd?? (tutaj tak samo )

Czy coś jeszcze trzeba wymienić oprócz w/w jeżeli bym zmienił płytę główną ??

praktycznie wszystko tylko zostawić zasilacz, obudowe, dysk, napęd…

mobo, ram, grafa idzie do sprzedania

A taki dobry zestaw który będzie sie składał z w/w podzespołów do złożenia gdy zakupię nową płytę główną zmieści sie w granicy 1000zł tylko chodzi mi o naprawdę dobry zestaw ??