Jaką wybrać Kartę sieciową

Witam. Muszę kupić kartę sieciową do komputera , lecz nie wiem jaką kupić . Płyta głowna : asus p5g41t m lx ( http://www.trysja.com.pl/photos/ASUS%20 … M%20LX.jpg ). Jest tam zintegrowana karta , ale jest zepsuta po burzy :confused: Z góry dzięki za pomoc :wink: Pozdrawiam :wink:

Chcesz kartę Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet? Wewnętrzną na PCI, czy zewnętrzną na USB? Jaka była na twojej płycie, Fast, czy Gigabit? Ja również kupiłem kartę na PCI, bo zintegrowana spaliła mi się po uderzeniu pioruna przy wyłączonym komputerze.

http://allegro.pl/tp-link-tg-3269-karta … 21561.html

http://allegro.pl/edimax-karta-sieciowa … 99681.html

Jedna Fast druga Gigabit Ethernet. Obie wewnętrzne do gniazda PCI. Działają na win vista i win 7. Plug&Play, sterownik instaluje się automatycznie.

Chcę wewnętrzną na PCI . Moja zintegrowana również spaliła się po uderzeniu pioruna przy wyłączonym komputerze :confused: a czym się różni ta Fast od Gigabit ?

Różnią się przepustowością danych. Fast Ethernet to max 100 Mb/s, natomiast Gigabit Ethernet 1000 Mb/s. Ale uwaga, w swoim komputerze w domu nigdy nie wykorzystasz pełnej przepustowości łącza karty Fast Ethernet, więc spokojnie może być ta tańsza z linku. Jeśli chcesz mieć nowszy standard, o wyższej przepustowości i nie przeszkadza ci zapłacić troszkę więcej, to kupuj tę z pierwszego linku, TP-Link. Zapewniam cię, jest świetna. Obojętnie, którą kupisz, internet będzie ci chodził identycznie.

A będą chodzić na pewno z moją płytą główną ? czy to przy żadnej płycie nie ma znaczenia ?

Jeśli komputer ci działa i nic nie zostało uszkodzone, oprócz karty sieciowej, to obie sieciówki będą chodzić u ciebie na pewno. Jedynym problemem mogłoby być to, że masz płytę micro ATX i tylko dwa sloty PCI i jeśli masz dużą i grubą kartę graficzną, to mogłaby ona zasłaniać ci oba sloty PCI. Ale mam nadzieję, że w ten ostatni slot sieciówka wejdzie bez problemu. No nie ma znaczenia rodzaj płyty. Na razie zdecydowana większość płyt ma standardowo sloty PCI i pasują do nich podane w linkach karty sieciowe.

ziolasss , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zawsze mogę otworzyć komputer i sprawdzić czy mam miejsce :slight_smile: Ok . Wielkie dzięki za pomoc :wink: Pozdrawiam cześć.