Jaką wybrać nową obudowę do komputera?

Witam.

Szykuje mi sie mała naprawa komputera [płyty głównej] więc przy okazji chcę wymienić obudowę , bo zawsze wymieniałem coś w środku a “karoseria” zostawała stara.

Mam płytę główną : Asrock.

- trzy napedy dvd w tym 2 nagrywarki .

- dwa dyski twarde typu ATA

- jedna kieszeń dyskietek.

Znalazłem dość ładną obudowę z takim opisem :

Typ obudowy Midi Tower ATX

Akceptowalny format płyty głównej m-ATX , ATX

PFC nie **( tego nie rozumiem ??? - o co tu chodzi ??? )**Liczba zatok 5,25 " 4 szt.

Liczba zatok 3,5 " (zewnętrznych) 1 szt.

Liczba zatok 3,5 " (wewnętrznych) 4 szt.

Liczba slotów rozszerzeń 7 szt.

Proszę o tłumaczenie : co to jest to PFC i te zatoki…

poza tym bardzo częśto spotykam obudowy z wyświetlaczami lcd czy warto i jaki wtedy zastosować ???

Znalazłem dość ładną obudowę z takim opisem : <----mozesz podac linka?bo tez zamiezam kupic obudowe.

Zatoki to są kieszenie. Ale PFC nie wiem :slight_smile:

Konkretnie kieszenie na różne napędy. Do zatok 5,25 wsadzamy CD- i DVD-ROM-y, do zatok 3,5 wewnętrznych twardziela a do zatok 3,5 zewnętrznych flopa.

hm… linka bym i może podał…ale nie wiem czy wolno, bo to jest sklep na Allegro… :frowning:

PFC - pewien układad w zasilaczach, odpowiada za zatrzymywanie zakłóceń w sieci, lepiej jak zasilacz ma aktywne FPC wtedy ma lepszą wydajność. Zwykle dodawane do obudów są dziadowskie no-name lub codgeny, tracery, modecom-feel, a mając tyle napędów lepiej mieć bobry bo inaczej bum! i po sprzęcie.

Link możesz podać ja i nie tylko ja podawałem linki do allegro i innych sklepów i jak dotąd bana nie dostałem.