Jaką wybrać pamięć RAM?

Mam zamiar zwiększyć pamięć, ze względu na minimalne wymagania co do GTA IV.

Mój notebook to ASUS F3S series Intel Core 2 Duo 2.00 GHz (1024 MB - pamięć) i VistaPremium.

Mam do wydania 150 złotych, chciałbym się dowiedzieć co będzie najlepsze i ile obsługuje Vista.

Z góry dzięki, pozdrawiam :wink:

4 gb by się przydało.

Podobno Vista obsługuje do 3GB, tak powiedział mi gość w sklepie komputerowym…

jak ta vista jest 32 bitowa, to ma racje, ale istnieją jeszcze systemy 64bitowe,

a te widzą tyle ramu na ile płyta pozwala

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Do Twojego modelu wchodzą DDR2 667MHz max 4GB, więc aby nie bawić się w małe kroczki, za 150zł masz http://www.ceneo.pl/1139882 i to kup. System 32bitowy (a prawdopodobnie taki masz) będzie mógł maksymalnie obsłużyć coś koło 3GB, na dzień dzisiejszy dla laptopa to i tak dużo.

A minimalne wymagania chyba wykluczają karty mobilne…

Czy nie lepiej byłoby, abym zostawił jedną kość oryginalną (z zestawu) i dodał jeszcze jedną 2 GB (np. goodram czy kingston)?

przedewszystkim jaką masz grafike ? bo może ra Ci nic nie pomóc

nVIDIA GeForce 8600M GS 256 MB (ale ram tak czy siusiak muszę dokupić)

A więc na 99% masz system 32 bitowy który obsłuży Ci mniej więcej około ~3 gb ram wiec po co kupować 4 gb jak 1 będzie nieużytkowany? No może jeżeli chcesz se zainstalować jakiś system 64 bitowy wtedy tak. A wracając do tematu to bym proponował Kingstona bądź Patriota.

PS: zapewne masz 2 miejsca w laptopie. Masz aktualnie 1 gb ram więc do drugiej “komory” kup se 2 gb razem będziesz mijał 3 gb i gt’a IV będzie chodziła lecz nie gwarantuję że na full detalach.

pzdr.

W dualu 2 x 2 GB pójdzie na 100%, ale czy z 1 GB i 2 GB nie będzie problemów?

nie tylko musisz kupić drugą kość ( te 2 gb) na tej samej szynie (mhz) co masz te 1 gb.