Jaka zlaczka do tv

miałem już wybraną taką, ale napisalem do dipola, i odpisali, że ta jest do tunerów sat.

czyli ta wtyczka nie pasuje?

  1. Pisałem do scriptera, nie do ciebie.

  2. Twoja wtyczka wymaga zaciskarki.

aha, to sorry.

wiem, że wymaga, ale można zawsze po prosić, aby to zrobili oni.

Faktycznie podałem link do nakrętki 7,2mm a do kabla 6,8mm powinna być nakrętka 6,8mm ale chodziło mi głównie o pokazanie lepszej metody łączenia niż ta którą wybrał.

Do kabla 6,8m ta nakrętka będzie właściwa: http://www.dipol.com.pl/zlacze_f_nakrec … _E8013.htm

pikaczu , zasugerowali ci taką wtykę którą sprzedać bardziej im się opłaca, nie dość że jest ona droższa niż tamta nakrętka i wtyczka razem to pewnie jeszcze sobie policzą dodatkowo za usługę montażu albo wcisną ci zaciskarkę.

Chwilę wcześniej ja zasugerowałem właściwą wtyczkę właśnie jako lepszy sposób - nie rozumiem więc ciebie, dlaczego pokazałeś mu tą drugą :slight_smile:

Chłopie, bo tu kolejną Biblię napiszemy.

Najsolidniejszy będzie zestaw, który podał Kpc21 w tym poście:

jaka-zlaczka-t415088.html#p2652498

po słowie “Ewentualnie”. To są standardowe wtyki “męskie” - antenowe, jedyne co musisz dobrać to średnica części, którą nakłada się na kabel. Bierzesz suwmiarkę, mierzysz średnicę kabla i wszystko …

Nie jest ważne, że koleś w sklepie powiedział, że to jest osprzęt do tunerów … mam takie “przejściówki” przy rozgałęźniku do kablówki, potem przy wtykach antenowych, wszystko pasuje i hula tak jak trzeba.

napisali mi, że to zrobią za darmo.

no dobra, dzięki za pomoc, już wybrałem jaką wtyczkę kupię, . jak dobrze wybrałem, chodzi o wtyk czy gniazdo?

pikaczu-wtyczkę którą wybrałeś niedawno założyli mi"kablowcy"(już ją zmieniłem). Zdecydowanie nie polecam! [-X . Wybierz tą opcję którą powyżej polecali ci koledzy( złącze “F” i wkręcana do niego końcówka"męska"). Zdecydowanie pewniejsze, niezawodne, możliwe do samodzielnego wykonania że o wielokrotnym wykorzystaniu złącza gdy zajdzie taka potrzeba nie wspomnę. Pozdrawiam.

a może do kablówki, jest inna wtyczka, niż do zwykłego kabla, może u mnie będzie działać z kablem triset-113.

Myślisz?

Przecież kablówkę lub antenę np. dachową podłączasz do tego samego gniazda antenowego w telewizorze i z tego powodu wymagania co do parametrów i typu kabla są takie same.

Rozwodzisz się nad drobiazgiem za 1,5 zł jakbyś miał wydać ze 2 tyś. zł.

-pewnie się przyjacielu obrazisz ale musze to powiedzieć :frowning: . O sprawie prostej jak konstrukcja młota, dyskusja idzie dwa dni. Miałeś tam konkretne porady, nie kombinuj, zastosuj. Pozdrawiam.

Wystarczy.

Kłódka