Jakaś aplikacja cały czas używa mikrofonu

A ok, ale już od 30 min mam wyłączony dostęp do mikrofonu i nic.

EDIT
Mam coś. Jak klikne na to to jest napisane że to svhost

Cortana? Czy jak tam się nazywa asystent MS…

1 polubienie

Przy aktualizacji do 1903( miałem 1803) Dałem na nie, a po za tym to tego nie używam i mam polskiego windowsa( W polskim nie działa(chyba))

OK. Wyłącz przeglądarkę. Włącz task manager - i patrz procesy. Jeden będzie odpowiadał za korzystanie z mikrofonu, albo jakiś chat na platformie gier?

Mam discorda ale ma wyłączony autostart tak samo jak steam. Jaka nazwa będzie tego procesu o korzystaniu z mikrofonu? O 17 dam znać

svhost odpowiada za proces aplikacji zintegrowanej z windowsem, dlatego pierwszym podejrzanym był skype.

Jestem i nic nie znalazłem. Procesu Skype nie ma nawet na liście w menedżerze zadań.
Mnie nie będzie przez jakiś czas.

Sprawdź jeszcze ten rejestrator głosu systemowy.

Wyłączone i nic to nie zmieniło.

Jak klikniesz na ten mikrofon w trayu (lewym lub prawym), to nie pojawia się jakiś opis, jaka to aplikacja go używa?
Poza tym wyłącz całkiem dostęp urządzenia do mikrofonu (zobacz co sie stanie).555
oraz sprawdź jeszcze tą pozycję

Pokazuje tak jak pisałem " 1 aplikacja używa Twojego mikrofonu".

Jak całkiem wyłączę to nie ma już mikrofonu w trayu.

Screen.

EDIT
Naprawiło się po rebootnięciu kompa i nie ma mikrofonu. W razie czego napiszę jak by znowu było tak samo ale bo restarcie dalej był by mikrofonik

Znowu się to powtórzyło i tak dla pewności zeskanowałem AdwCleanerem bo MBAM nic nie wykrywał,
Logi http://www.wklejto.pl/760999 hasło 123adw123 (nie wiem czy trzeba)

PS: Po skanowaniu gwałtownie zamknęło chrome. Nie wiem czy restartować kompa.

EDIT
Po ponownym uruchomieniu kompa dalej jest to samo skype i rejestrator głosu nie ma dostępu do mikrofonu, a dalej svhost używa mikrofonu i co ciekawe dzieje się co restart czy włączenie kompa.

Logi z usunięcia http://www.wklejto.pl/761003 hasło 123adw123

image

PS: Usunęło resztki po uc browser z tamtego roku ale wiem że to(chyba) nie ma nic wspulnego z tym.

AdwCleaner coś powykrywał.Ja przeszedłbym do działu Bezpieczeństwo tam poczytał jak robić i wstawić logi z farbara i poprosił o pomoc.

Ok, mam napisać drugi temat w dziale Bezpieczeństwo czy przenieść ten temat ?

Windows jest okropny jeżeli chodzi o sprawdzenie, co i kto faktycznie używa danego urządzenia. Pod Linux to jedno polecenie.

Ale do rzeczy. Wejdź w ustawienia dźwięku, potem właściwości mikrofonu, zakładka szczegóły, potem wybierasz z listy “nazwa obiektu urządzenia fizycznego” (czy jakoś tak).
Notujesz sobie wartość \Device\numer.
Pobierz i uruchom sobie jako administrator Process Explorer, z menu plik zaznacz, aby pokazywał wszystkie szczegóły, odpal tam wyszukiwanie (ctrl+f) i wpisz dokładnie to, co sobie wcześniej zanotowałeś.
Pojawi się kompletna lista procesów używających mikrofonu.
Możesz też sprawdzić w widoku drzewa, po rozwinięciu svhost co tam siedzi i używa mikrofonu. (jeżeli to faktycznie svhost)

Proszę.
To nazywa się “Nazwa obiektu urządzenia fizycznego” w właściwościach.

Mnie nie będzie przez jakiś czas.
Mam dać logi FRST ?

Ok, widać, że 4 procesy podpięte są pod mikrofon.
Audiodg to wiadomo - systemowy izolujący jeden z procesów sterownika.
Sprawdź resztę po PIDach masz ich raptem oprócz 2912 (audiodg) trzy. Ubijaj spod Process Explorera procesy z tymi PIDami i sprawdź w którym momencie w trayu zniknie Ci powiadomienie.
Jak zlokalizujesz “winowajcę” to zobacz dokladnie, co to jest.

Nic to nie zmieniło oprócz tego że nie mam dźwięku bo wyłączyłem realteka.
Wszystko idzie do jednego svhosta.

Utworzyłem nowy temat w dziale bezpieczeństwo
Link