Jakaś zworka po zmianie procesora

Witam!

Przed chwilą (5 min temu) wymieniłem procesor… wujek mi mówił że po zmianie procesora muszę na końcu przerzucić pewną zworkę na płycie głównej… jednak nie mam pojęcia gdzie ona jest i co mam dokładnie zrobić… (mam Semprona 1500 Mhz a wykrywa Athlona 900 Mhz) … wcześniej miałem Durona 800 Mhz…

Pozdrawiam.

zobacz opis w książce od płyty głównej - trudno powiedzieć o jaką zworkę chodzi, nie widząc płyty głównej, ani nie mając instrukcji do niej

polukaj na plycie obok baterii 3 pinowe wejscie i na nim zworka w pozycji Normal daj na 5 sec na pozycje Clear Cmos potem spowrotem na Normal, wlacz kompa; dalej Del. do Bios i Load High Perfomance Setup , w zakladce Standart Cmos ustawiasz date reszte ustawien w BIOS wedl. twoich potrzeb - jak cos to pytaj

Athlon 1500 powinien pracować na magistrali FSB 133MHZ i mnozniku x10 czyli 10x133= 1333Mhz i tak powinien być wykrywany, możliwe że zworke należy przełożyć ze 100Mhz (bo z taką szyną pracował poprzedni procesor)na 133Mhz , większośc płyt gł te zworki ma ustawione na defaut czyli magistrala domyślna , więc może wystarczy tylko wejśc do biosu i tam ustawić fsb 133 i mnożnik x10.

Zbych1 to akurat ma w BIOS niech poszuka w zakladce

Power Setup np., Chipset Features i ustawi wlasnie 133 FSB (Default)

mozna nawet dac 166 tylko napiecie od razu podniesc o +0,025/0,05 na VCore i bedzie luzik

widze Clear Cmos Jumper, ale nie widze Normal… moja płyta główna to ASRock K7VT4A+ … może to ci coś powie i mi poradzisz

Napisz dokładnie co to za procek,bo takiego to nie ma - wygląda że to Semptron 2200+.

Napisz jaką masz płytę,bo może nie masz dostępnej FSB166.

I czy wogóle ta płyta takie procki obsługuje,może trzeba wgrać nowy bios.

UPDATE.

Wyjmij baterię z płyty na 30 minut,włóż wejdź do biosu i ustaw date i godzinę i co trzeba,jeśli to ten procek to bios powinien go wykryć automatycznie lub przestaw FSB dla CPU na 166.

http://www.asrock.com/product/product_k7vt4a+.htm

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

to Sempron 2200+

płyta zaś: K7VT4A+

Socket A (462)

VIA KT400A Chpiset

FSB333/266MHZ, DDR 400/333/266, AGP8X

Hybrid Booster, ATA133, PCI

Zresetuj bios baterią,jak pisałem i wszystko ustawisz w biosie - procek wcześniej ma być wsadzony w gniazdo z założonym coolerem.

Dla tego procka - mnożnik 9 x FSB 166

a masz ustawione mnożnik 9 x FSB 100 = 900

Jak bios nie będzie wykrywał prawidłowo procka należy wgrać najnowszy bios - wszystko w podanym linku.