Jakaś zworka po zmianie procesora

(Clapek) #1

Witam!

Przed chwilą (5 min temu) wymieniłem procesor... wujek mi mówił że po zmianie procesora muszę na końcu przerzucić pewną zworkę na płycie głównej... jednak nie mam pojęcia gdzie ona jest i co mam dokładnie zrobić... (mam Semprona 1500 Mhz a wykrywa Athlona 900 Mhz) .... wcześniej miałem Durona 800 Mhz...

Pozdrawiam.

(Monczkin) #2

zobacz opis w książce od płyty głównej - trudno powiedzieć o jaką zworkę chodzi, nie widząc płyty głównej, ani nie mając instrukcji do niej

(Czornyaa) #3

polukaj na plycie obok baterii 3 pinowe wejscie i na nim zworka w pozycji Normal daj na 5 sec na pozycje Clear Cmos potem spowrotem na Normal, wlacz kompa; dalej Del. do Bios i Load High Perfomance Setup , w zakladce Standart Cmos ustawiasz date reszte ustawien w BIOS wedl. twoich potrzeb - jak cos to pytaj

(Zbych ) #4

Athlon 1500 powinien pracować na magistrali FSB 133MHZ i mnozniku x10 czyli 10x133= 1333Mhz i tak powinien być wykrywany, możliwe że zworke należy przełożyć ze 100Mhz (bo z taką szyną pracował poprzedni procesor)na 133Mhz , większośc płyt gł te zworki ma ustawione na defaut czyli magistrala domyślna , więc może wystarczy tylko wejśc do biosu i tam ustawić fsb 133 i mnożnik x10.

(Czornyaa) #5

Zbych1 to akurat ma w BIOS niech poszuka w zakladce

Power Setup np., Chipset Features i ustawi wlasnie 133 FSB (Default)

mozna nawet dac 166 tylko napiecie od razu podniesc o +0,025/0,05 na VCore i bedzie luzik

(Clapek) #6

widze Clear Cmos Jumper, ale nie widze Normal... moja płyta główna to ASRock K7VT4A+ ... może to ci coś powie i mi poradzisz

(JNJN) #7

Napisz dokładnie co to za procek,bo takiego to nie ma - wygląda że to Semptron 2200+.

Napisz jaką masz płytę,bo może nie masz dostępnej FSB166.

I czy wogóle ta płyta takie procki obsługuje,może trzeba wgrać nowy bios.

UPDATE.

Wyjmij baterię z płyty na 30 minut,włóż wejdź do biosu i ustaw date i godzinę i co trzeba,jeśli to ten procek to bios powinien go wykryć automatycznie lub przestaw FSB dla CPU na 166.

http://www.asrock.com/product/product_k7vt4a+.htm

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

(Clapek) #8

to Sempron 2200+

płyta zaś: K7VT4A+

Socket A (462)

VIA KT400A Chpiset

FSB333/266MHZ, DDR 400/333/266, AGP8X

Hybrid Booster, ATA133, PCI

(JNJN) #9

Zresetuj bios baterią,jak pisałem i wszystko ustawisz w biosie - procek wcześniej ma być wsadzony w gniazdo z założonym coolerem.

Dla tego procka - mnożnik 9 x FSB 166

a masz ustawione mnożnik 9 x FSB 100 = 900

Jak bios nie będzie wykrywał prawidłowo procka należy wgrać najnowszy bios - wszystko w podanym linku.