Jaki 850W zasilacz oraz wentylator do procesora?

Tak przeszukiwałem internet w poszukiwaniu i myślę, że te dwa podzespoły mogą być dobre.

Scythe Mugen 2

Chieftec (CFT-850G-DF) 850W

Myślałem nad BeQuiet!, ale są ciut za drogie.

Czy może istnieją lepsze zamienniki na tym samym poziomie cenowym. Aaa… wentylator na 1366.

Taa tylko fajnie by było jakbyś podał pełną konfigurację swojego kompa, wtedy można doradzać co i jak :stuck_out_tongue:

No więc jeśli to jakoś bardziej istotne to: i7 920 2.66 GHz, HD4870x2 od GIGABYTE, 3x 2GBRAM 1066, GIGABYTE GA-EX58-UD5, 1TB Samsung f1, DVD i stacja dyskietek, której nie mam instalować w kompie/

750w spokojnie wystarczy, nawet będzie zapas.

http://www.allegro.pl/item699683273_sal … larny.html

ew.

http://www.allegro.pl/item705644787_be_ … _wawa.html

Hehh nie oszukujmy się, że nawet 700 W będzie tu z zapasem, ale jak chcesz mieć komfort w przyszłości (chodzi o modernizację) to bierz 750 W np. Antec/Corsair/OCZ/Tagan…

Mam zamiar na tym wentylatorze podkręcić procka do 3.2 3.33 GHz. Nie chcę, żeby mi komputer wybuchł podczas edycji video czy też jakiś gier komputerowych.

hehe. nic ci to nie da :slight_smile:

Dlaczego??

EDIT

Jak z 750W to może ten od Corasairs’a

Corsair CMPSU-750HXEU - 750W

Słyszałem, ze też dobry.

Choć nie wiem. Opłaca się wydać to 100 zł więcej na BeQuiet! ?

Bo to procesor którego mocy nie wykorzystasz nawet bez podkręcania. No chyba, że nawłączasz jakichś ogromnie zasobożernych programów :slight_smile: Może trochę źle to ująłem :slight_smile:

Może nie wykorzystam mocy wszystkich 4 rdzeni, ale jednego tak więc nawet dla tego jednego warto chyba go ciut podkręcić.

EDIT

A ten link z allegro to jest droższy nawet jak w komputroniku.

Tak czy srak 750W wystarczy :stuck_out_tongue:

Taa heh jakbyś wsadził jakiś badziewski zasilacz o mocy nawet 1000 W to można by było się tego spodziewać, ale markowy zasilacz o mocy 700 W w zupełności wystarczy :stuck_out_tongue:

To tak offtopic dlaczego oni sprzedają tam zasilacze 1500W?? Przecież takiej prądożernej maszyny nie idzie złożyć !!

Nie ma sensu. Wydajności widocznej gołym okiem 0, a ryzykujesz że coś zepsujesz i gwarancje tracisz.