Jaki adbloker do IE8

(Pablo79) #1

Witam i pozdrawiam.

Czy istnieje jakiś skuteczny dodatek blokujący reklamy do IE8 ponieważ IE7pro nie jest do końca kompatybliny z nową odsłoną IE8?

PS.

Oczekiwałbym odpowiedzi związanych tylko z przeglądarką IE8

Z góry dziękuję za odpowiedź.

(E537147) #2

Może Ad-Muncher?

(=Bogdan=) #3

Ja używam IE8+IE7Pro i nie widzę żadnych problemów, wszystko ładnie działa.

(Pablo79) #4

Niestety próbowałem Ad Muncher ale ten programik blokuje niektóre strony np: media2.pl

Też go używałem ale na przy otwarciu kilku kart na niektórych nie działa opcja blokowanie reklam, gesty myszy.

(JesperKyd) #5

Privoxy oraz Adblock Pro

http://www.privoxy.org/

http://www.adblockpro.com/

(Wojy) #6

A próbowałeś "przystosować" IE7pro do IE8? Jest pewien sposób i raczej działa, więc może spróbuj. Liczę, że angielski znasz na tyle dobrze, żeby zrozumieć ten opis.

A tu link do całego tematu z oficjalnego forum IE7pro KLIK

(Pablo79) #7

Wielkie dzięki za opis WojY, ale przyznam się szczerze że słabiutko u mnie z językiem angielskim

(Wojy) #8

No dobra to tłumaczymy (oczywiście nie całość :P). Powodem, nie działania addona IE7pro w IE8 jest to, że IE8 włącza wiele procesów tzn. jedna zakładka = jeden proces w menadżerze zadań. Aby to naprawić musimy wejść do HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main w rejestrze (start--->uruchom--->regedit.exe i tam szukasz tego klucza pogrubionego) i zmieniasz w nim wartość dword TabProcGrowth na 0 (wyłączy to zasadę 1 karta = 1 proces, będzie tak jak w ie7, czyli tylko 1 proces obojętnie ile masz kart w przeglądarce otwartych). Może się zdarzyć, że TabProcGrowth nie będzie w rejestrze w takim przypadku musisz stworzyć go samodzielnie w odpowiedniej sekcji.

PS

Uprzedzam, że jest to grzebanie w rejestrze, a to jest zabawa raczej dla zaawansowanych użytkowników :p, a przez nieumiejętne edytowanie rejestru możesz nawet rozwalić system, więc jakiekolwiek modyfikacje (z opisem, czy bez) robisz na własną odpowiedzialność (żeby później pretensji nie było :wink: )

(Enter6000) #9

Pojawiła się nowa wersja IE7pro, która jest kompatybilna z "ósemką", więc nie powinno być problemów.

(Pablo79) #10

Testowałem IE7Pro 2.4.6 i w dalszym ciągu na nie których kartach nie działają blokada reklam oraz pozostałe funkcjonalności tego dodatku

(Wojy) #11

No bo nie jest kompatybilna z IE8. Zobacz na oficjalną stronę. Nic tam nie ma o obsłudze IE8, a szkoda, bo przez takie działanie ten dodatek podupadł i już chyba nie odzyska swojej pozycji. Wielu jego użytkowników było zmuszonych przejść na FF, Opere itd

(Lukasz Strz) #12

ustaw wyjątek, aby nie filtrowało ci tej strony albo filtrowało częściowo:

my filters -> new -> wpisujesz słowa kluczowe (najlepiej powtarzający się na portalu fragment adresu) i wybierasz opcję nie powodującą problemów z działaniem strony