Jaki antywirus do danego komputera?

Chciałem się dowiedzieć jaki jest najlepszy antywirus, zależy mi przede wszystkim na wysokiej(w miarę możliwości) wydajności przy jednoczesnym nie zżeraniu procesora. Posiadam laptopa Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile z Procesorem Intel Celeron Duo 1.73 do tego 1GB RAM. Poleci mi ktoś do tego zestawu dobrego antywirusa?

Celerony z definicji są wolne. Przetestuj avirę.

A coś na temat antywirusów Online? Jest w ogóle sens jakikolwiek nie zabezpieczać komputera i zdać się na łaskę “przeglądarkowych” ?

to są tylko skanery “on Demand”(na żądanie) Może spróbuj Microsoft Security Essentials. Jeżeli XP to dołóż Firewalla Comodo Jeżeli Vista może zostać zapora systemowa.

Kasperski nie wiem jak się zachowa przy 1GB ram. Myślę że NOD32 będzie dobry dla ciebie .

ostatnio zainstalowałem noda 4 na P4 2.8Ghz i 1GB ram i nie zamulało kompa;p

Kaspersky zamula (ale nie tak jak NIS).

również polecam NOD’a :stuck_out_tongue: chodzi bez problemu na 512 MB ramu

Witam.

Nie odpowiem na Twoje pytanie bezpośrednio, że taki a taki będzie dobry. Jednemu aplikacja X muli system drugiemu nie. Inaczej to będzie zgadywanie i podpowiadanie wg własnej opinii o programie, który u nas działa najlepiej (a niekoniecznie u Ciebie musi lub odwrotnie).

Najlepszy sposób to skorzystanie z wersji trial (jeśli płatny) kilku programów (zakładam, że to nie problem raz na 30 dni przeinstalować system antywirusowy) i taki, który będzie odpowiadał najlepiej w działaniu to powinien zostać.

Właśnie, nie napisałeś czy przygotowujesz się do zakupu, czy masz zamiar skorzystać z darmowej wersji systemu antywirusowego. Jeśli chcesz obstać przy wersji darmowej, to na Twój sprzęt spokojnie spasuje najnowsza wersja Avast. Nie zrażaj się od razu do tego co napisałem, na prawdę różnica między wersją 4 a 5 jest gigantyczna. J.w. “przeglądarkowe” są jedynie skanery więc nie zabezpieczają Twojego komputera w czasie rzeczywistym. Antywirusa Microsoftu jednak jestem skłonny odradzić. Może za jakiś czas jak wydzielone zespoły MS zajmą się projektowaniem systemów antywirusowych na komputery z systemami z rodziny Windows, MSE będzie lepiej radził sobie ze zwalczaniem infekcji. Myślę nawet, że spokojnie możesz do Avasta dorzucić firewalla, oczywiście mowa o produktach darmowych więc Outpost lub Comodo.

Pozdrawiam!

A poprobuj moze nortona internet security… ja uzywam na celeronie i wersja 2010 dziala calkiem znosnie. z avastem mulil sie bardziej…

Jungle , może przetestuj tego. Jest leciutki.

http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Cloud … 15003.html

Norton w nowej wersji działa lepiej od 09, ale i tak będzie zamulał na 1GB ramu i takim procesorze.Panda cloud ma różne opinie i nie zapewnia 100% ochrony,więc myślę że nie jest to idealne rozwiązanie.Na Twoim miejscu sprawdziłbym mks_vira 9.0,bo nie jest on tak pamięciożerny i chodzi sprawnie na starszych komputerach. Zawsze masz wersję testową,więc warto samemu przetestować.

No więc tak, Najpierw zacząłem od NOD’a niestety zawiodłem się, przepuścił masę wirusów. Później Avira - lepszy wynik niż NOD. Następnie Panda i szczerze mówiąc to zaskoczyła mnie dosyć, zajmuje niezwykle mało pamięci jak na mojego laptopa do tego w dość dobra ochrona przed wirusami. Norton odpada zżera 70% (!) procesora! Co prawda podczas skanowania, ale podziękowałem mu już po tym. :wink: No i wychodzi na to że Avast i Panda zostały mi do wyboru.

PS. Chciałbym najpierw przetestować większość, nie koniecznie tylko o darmowe antywirusy.

Ja mam 1 GB ramu i Norton mi śmiga jak ta lala…

Super, bo nie napisałeś nawet na jakim systemie, bo nie uwierzę, że na Viście albo Win7 będzie jakikolwiek antywir śmigał przy 1GB ramu…Poza tym warto dodać resztę konfiguracji sprzętu, taki post jak napisałeś nic nikomu nie mówi i nic nie wnosi do dyskusji.

A o jakiej wersji Pandy mówisz? Z darmowych oprócz Aviry i Avasta jest jeszcze Commodo, który moim skromnym zdaniem jest od nich lepszy, ale nie zmienia to faktu co do tego, że darmówki w większości odstają od płatnych antywirów. Przynajmniej mnie nikt nie przekona, żebym przesiadł się z mks_vira 9 na Avasta…Co do noda to jest jego jedyną zaletą to, że nie spowalnia komputera.

Słuszne podejście co do testowania - po to są wersje testowe programów, żeby sprawdzić jak będzie działał i czy przypadnie do gustu. Dlatego też polecam zainstalowanie mks_vira.