Jaki antywirus do nowego lapka

Witam

Siostra kupiła lapka i5 , 4gb ram etc i w prezencie dostanie antywirusa i nie mam pojęcia co lepsze nod, norton czy kasperski.

Dzień Dobry

To zależy jaki tam będzie miała system 32 czy 64-bitowy. Jeżeli będzie 64-bitowy to NOD lub Kaspersky w wersji 64-bit (jeżeli już wydali taką wersję). Jeżeli antyviry w wersji 32-bit to polecam Kaspersky później NOD, a na końcu Norton.

Ja polecam NODA bardzo stabilnie pracuje mało zużywa pamięci itd. Jednak jak pisał przedmówca Kasperski to też dobry wybór :wink:

Ja z kolei polecam norton’a. Na stacjonarnym i na znacznie słabszym lapku spisuje się idealnie, co dla mnie najważniejsze nie muli. Co user to inna opinia. Najlepiej samemu przetestować co najlepiej przypadnie do gustu. Jeśli chodzi o ochronę to Kasper i Norton są wyrównane. Kaspersky w moim odczuciu jest trochę “upierdliwy”, za dużo pytań zadaje po prostu.

Niech bierze nortona. Kaspersky upierdliwy i pokazuje sporo fałszywych alarmów wraz z najnowszą wersją.

Potwierdzam, postaw na Nortona bedziesz miał święty spokój i nie odczujesz zżerana zasobów swojej maszyny.

Używam na laptopie Nortona i jestem z niego zadowolony w 100%.

Ściągnij triale, przetestuj i sam się przekonaj. W zasadzie wszystkie 3 są na porównywalnym poziomie jeśli chodzi o wykrywalność, różnice mogą być tylko z obciążeniem systemu, ale to już loteria choć są pewne prawidłowości. Jak mówiłem najlepiej przetestuj wszystkie 3 sam na sprzęcie siostry.

Przed testowaniem polecam zrobić kopię systemu (najlepiej obraz partycji systemowej za pomocą np darmowej CloneZilli)

Używałem wszystkich 3 i teraz kupiłem nortona - zdecydowała cena: NIS2010 3 licencje/rok 159zł (upgrade do 2011 w zestawie). Eset i Kasper 1 stanowisko 130-160 zł/rok.

Norton 2011 1 komp/rok 99zł.