Jaki antywirus pod starszy komputer?

Chciałbym się dowiedzieć jaki antywirus powinienem zainstalować na swoim starszym laptopie, aby nie muliło pracy systemu a zarazem był on bezpieczny. Poniżej podam parametry. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Myślałem nad MSE, jakie są wasze doświadczenia z tym antywirusem?

Sprzęt:

procesor Intel Celeron M (1.40 GHz)

pamięć RAM 512mb

karta graf. zintegrowana 64mb (VIA UniChrom Pro IGP)

dysk twardy HDD 40gb

Aktualnie mam wersję testową Norton’a 2010. Muli on jednak pracę komputera, może nie aż tak mocno, ale przy otwieraniu aplikacji da się to odczuć. Zostało mi 25dni :stuck_out_tongue_winking_eye:

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i propozycje.

Dodane 21.11.2010 (N) 13:06

aa, chciałem do działu “bezpieczeństwo”. Nie wiem czemu napisałem w “Na luzie ;-)”. Proszę moderatora o przeniesienie.

Proponuję http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free- … 13266.html co chodzi o wykrywalność to można poruwnać jak wypadl teście http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmow … 21381.html

Weź również pod uwagę ilość fp …

no właśnie obawiałem się, że większość będzie wzorować się na TYM teście. Wolałbym z waszych własnych doświadczeń i sprawdzonych źródeł informacje. Ja np. nt. avast! nie jestem w stanie nic dobrego powiedzieć. Kolega miał ten super antywirus, poprosił mnie o pomoc. Komputer był tak “czysty”, że można było to odczuć po uruchomieniu “Mój komputer”. Na dodatek jest na tyle wredny, że ni jak da się go usunąć z pc’ka :wink: Potrzeba była szybkiego formatu i wgraniem jakiegoś sensownego antywira. Tak więc proszę nie wspierać się na wynikach testu, bardzo proszę :wink:

Spróbuj Eset Smart Security. Mam Semprona 1,8GHz, 1GB ram i chodzi świetnie, nawet lepiej niż Avast. Na 512 mb ramu podobnie.

Na słabszy sprzęt poleciłbym MSE albo Panda Cloud (ale tylko pod warunkiem, że masz kompa stale podłączonego do netu).

Używałem obydwu i są to naprawdę lekkie i skuteczne antywirusy.

Możesz również dorzucić MBAM Free jako skaner na żądanie.

Eset Smart Security jest płatny. Wolałbym darmowy :wink: Pozatym nie jestem pewien czy jest on aż tak lekki. Skuszę się na MSE i wytestuję. Jeżeli laptop pozostanie czysty tak jak przy Nortonie to miodzio, ale nie jestem pewien bo laptopa mam non-stop w LANie z stacjonarnym PC, który jak narazie jest mega zawirusoawny a nikomu się nie pali, żeby robić kopię danych :smiley: Będzie to dla MSE nie lada wyzwanie.

Ja na zabytkowym, Athlonie 1333 Mhz i 1 GB RAM mam Avasta 5 i mogę pracowć bez problemów. Choć starsza wersja Avasta tj. 4.8 sprawowała się ciutkę lepiej.

dziś postanowiłem zainstalować MSE, ale… Wymaga on legalności systemu, a na tym antyku, na którym siedzę takowego nie posiadam :stuck_out_tongue:

Na nowszym mam legalną 7’demkę, a na jeszcze starszym 2000, ale na tym mam nie zarejestrowanego XP’ka z tego powodu, gdyż komputer dłużej nie pociągnie niż rok. Istnieje możliwość zainstalowania MSE (bo w końcu było podawane jako darmowy antywirus) na systemie, który nie jest zarejestrowany lub też czy da się wykorzystać klucz ze starszej wersji (2000) aby zaktualizować tego antywirusa?

Dodam, że aby zainstalować MSE potrzebny był windows instalator 3.1 . Pobrałem, zainstalowałem, zainstalowałem anty wirusa, zaktualizowałem. Czy jest to bezpieczne, czy raczej powinienem nie używać tego programu?

Niedawno przerabialem-odswiezalem podobny komputer i zrobilem 2 rzeczy:

  1. Dolozylem 512MB Ram

  2. Zainstalowalem nortona 2010

Efekt - wystarczajaco wydajnie, wystarczajaco bezpiecznie.

MSE fajny bo tani, ale ja zaufania nie mam

Tak, ale Norton również nie jest darmowy :wink:

W Nortonie dodatkowo wkurzało mnie brak opcji “dodaj do zaufanych aplikacji”. W sumie coś, gdzieś tam było ale po dodaniu następnego dnia to samo i nie dało się już dodać.

Obecnie mam darmowego AVG i narazie jestem zadowolony. Nie zamula, ładnie idzie dodać do zaufanych aplikacji, wszystko cacy. :slight_smile: