Jaki antywirus pod win 7 x64

Jak w temacie, najlepiej tani i skuteczny.

Microsoft Security Essentials - darmowy, i naprawdę jeden z lepszych :wink:

http://www.microsoft.com/security_essentials/

Avira Personal, ewentualnie Comodo z pakietu Comodo Internet Security (ale niestety sporo fałszywych alarmów wypluwa). Obydwa darmowe do domowego użytku. Microsoft Security Essentials to przyzwoity antyvirus, aczkolwiek wysypywał mi się przy skanowaniu paczki wirusów 466viren.zip. Chyba za dużo wirusów na raz chcial usuwać. Wszystkie z nich są dosyć proste w konfiguracji, Comodo i MSE są po Polsku, Avira niestety nie.

Testowałem dużo antywirusów, ale ostatecznie stanęło na Avirze :slight_smile: Po dobrym skonfigurowaniu jest leciutka i niezauważalna, a w AV-Comparatives ma najlepszą wykrywalność pomimo sporej ilości FP (false positives czyli fałszywe alarmy) :smiley:

Mam Eseta Smart Security 4 i nie żałuje

Ja polecam Kasperskiego sam go używam na windows 7

i Avasta którego używam na xp :smiley:

temu na różnych systemach różne bo na kasperskiego mam licencje 1 stanowiskową :frowning:

Ja korzystam z Avasta! od wielu lat. Od dwóch miesięcy z wersji 5 i jestem zadowolony ze skuteczności, a przede wszystkim nawet na wcześniejszych dosyć słabych komputerach chodził bardzo szybko i nie obciążał systemu.

Avast to dziadostwo - wpuszcza wirusy jak leci, najlepiej zainstalować Kasperskiego :smiley:

mi jakoś wykrywa wszystko to co kaspersky :smiley:

w szkole mam dużo wirusów i przynoszę na pendrive i i ten usuwa i ten :smiley:

Avira albo AVG

Albo Avira. Pamiętam, że jak kiedyś dostałem od kolegi zainfekowany hdd, to poznajdywała wszystkie trojany i usunęła je bez żadnego problemu…

Boże ludzie nie ma idealnego antywirusa, a to czy coś wpuści czy nie zależy głównie od użytkownika!

Avast! (zresztą nie tylko on) jest wystarczającym antywirusem dla kogoś kto myśli przed wlezieniem na jakąś stronę…

A jak ktoś włazi gdzie popadnie to najlepiej byłoby mu zabrać kompa i dostęp do neta…

Moje propozycje:

  1. Darmowe:
  • Avast! Free 5

  • Avira AntiVir Personal

  • Comodo Antivirus (lub cały pakiet)

  • Panda Cloud Antivirus

  1. Płatne:
  • Kaspersky AV (albo IS)

  • Norton AV (albo IS)

  • Eset NOD32 (albo SS)

hahahahaha… badziewie jak 150, muli kompa…

Jeśli chodzi o Win7 to nie mam żadnego i nic nie złapałem od początku użytkowania. Jeśli chcesz być przezorny polecam najnowszą Avire z nowym interface’m. W testach podanych w linku, w jednym poście ze stronki Aviry na DP, wynika, że ma drugą najlepszą wykrywalność. Pierwszy był chyba Norton.

A jeśli potrzebujesz na szybko po zarażeniu sie to wybrał bym duet Spybot Search and Destroy oraz Kasperskiego czy G-date. Może i muli ale za to na pewno usunie co trzeba.

Pozdrawiam.

Btw. widze jak zwykle fale fanów programów jak i antyfanów. I po co to? :smiley:

wiadomo, że norton jest najlepszy, ale kosztuje. Dużo, płacisz dużo masz… Teraz, bez pieniędzy nic nie ma…

Norton jest faktycznie niezly, natomiast ja pokusilem sie ostatnio o podliczenie kosztow. Norton internet security to koszt z ceneo 85pln / 365 dni = 23 grosze za dzien. Nie wiem czy to duzo za bezpieczenstwo w sieci. Moim zdaniem niekoniecznie…

Darmowe:

avg free anyvirus

avira free edition

Platne:

Nod32

Kaspersky

Osobiscie sam na jednym lapku windows7 64x uzywam nod32 dziala szybko i bez zastrzezen zas na drugim uzywam kasperskyego windows 7 32x troche zamula mi kompa ale to przez to ze sprzet jest slabszy pod katem bezpieczenstwa jeden i drugi daje rade. Pod katem zamulania systemu to nod32 wg mnie jest lzejszy.

Pamietaj nie ma idealnego anty wirusa “wirus zawsze jest pol kroku szybciej przed programem antywirusowym”. Wszystko zalezy od tego jak zachowujesz sie w sieci… i w co klikasz…

Z mojej strony mam ten sam sys 7 64 bit hp i powiem ze najlepszy wybór to kaps lub nod albo albo