Jaki antywirus?

Wiem, że tematów tego typu było pełno, ale w tej branży wszystko szybko się zmienia, a po za tym topic jest w dziale “poszukuję” co oznacza, że mam już sprecyzowane wymagania i inne tematy nie wiele mi podpowiedzą.

Otóż 5 grudnia kończy mi się licencja na NODa i rozglądam się za czymś nowym. Naczytałem się dużej ilości opinii gdzie mój obecny antywir był po prostu zmieszany z błotem - “co z tego, że szybki i ma małe wymagania jak dużo przepuszcza”.

W związku z tym

  • Chodzi mi tylko o płatne programy (bo w bezpieczeństwo można zainwestować, a nawet trzeba)

  • NOD odpada

  • Kasperski i inne “zamulacze” tego typu też odpadają

Poszukuję antywira przede wszystkim o małych wymaganiach sprzętowych (żadnych zamulaczy) i skutecznego (przynajmniej w opiniach ludzi skuteczniejszego niż NOD)

Inne bajery opcjonalnie :slight_smile: Nie musi szybko skanować itp

aha ceną licencji to tez bez przesady

Pozdrawiam :slight_smile:

viewtopic.php?f=6&t=268735

Z całym szacunkiem, ale kolega wyżej mi nie pomógł bo to już znalazłem w szukajce sam, ale mnie to nie satysfakcjonuje. Chodzi mi o konkrety. Po za tym wynika z tego, że Nod is the best […]

Jak dotąd używałem następujących: Arcavir, Panda, Gdata, Kaspersky, Norton

Niestety ze względu na warunki:

żaden z nich nie spełnia Twoich oczekiwań

Avira albo Avast skoro nie chcesz Kaspersky’ego. Ale one nie są takie dobre jak NOD czy “inne zamulacze”. Swoją drogą ja miałem Kaspersky’ego ale mi niczego nie zamulało (przy procku 1.8 i 1Gb ramu). No chyba, że przy skanowaniu, ale myślę że da się to przeżyć :slight_smile:

O ile pamiętam wśród przeze mnie wymienionych najmniej zamulająca była Panda

ile rocznie wydajesz na te płatne programy??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: avira, avast lub ashampoo antywirus w zupełności wystarczą jeśli chodzi o programy antywirusowe. avira z tych trzech chyba najbardziej lekka ale skuteczna

na licencje noda wersji home, o ile dobrze pamiętam dałem niecałą stówkę (na rok) więc nie jest to takie straszne.

Dzięki za odpowiedzi. Stestuję Avire :slight_smile:

mam kiepski sprzęt (jak widać w podpisie) i rzeczywiście stare Kaspry ostro na nim muliły, obecnie używam 3 miesięczej demówki Kaspersky 2009 i jakoś nic nie przycina, natomiast odradzam zdecydowanie F-Secure, miałem najnowszego z 6-cio miesięczna subskrypcją (z gazetki) i wywaliłem w cholerę po dwóch dniach użytkowania, komputer dostawał takich zamułów ze czasem 2 minuty bez odpowiedzi (niekiedy konieczny reset), uruchamiał sobie skanowanie kiedy chciał (np: podczas grania LOL), co z tego że jest wychwalany pod niebiosa za skuteczność skoro zamienia kompa w sklapciałego muła… zawsze przecież możesz potestowac demówki zanim wykupisz dany program,

Oo tym to nie wiedziałem :o Dzięki za pocieszające info.

tak też zamierzałem zrobić bo prawdę mówiąc inaczej sobie tego nie wyobrażam

Dzięki za odpowiedź. Zatem stestuję i Kaspra. :slight_smile:

Według mnie najmniej zamulającym jest Antivir, za to jakościowo chyba najlepszy jest Kaspersky. To jest według mnie czołówka antywirusów http://www.noweprogramy.com/index.php?str=faq&programy=112

AVG Free

Ja używam Nortona. Raz na ruski rok może się zdarzyc że zamuli ale jest ok :slight_smile:

Ja używam Nortona. Raz na ruski rok może się zdarzyc że zamuli ale jest ok :slight_smile:

Ja używam Nortona. Raz na ruski rok może się zdarzyc że zamuli ale jest ok :slight_smile:

@maciejsobkowiak No to już ci chyba ten jeden ruski rok minął i Norton ci trochę kompa zamulił, bo 3 te same posty pod sobą napisałeś :stuck_out_tongue:

Wracając do tematu. Ja osobiście używam Avirę Personal Free i nie narzekam, ale zawsze możesz wykupić tą płatną wersję :wink:

Avira jest dobra, przed chwilą sprawdziłem czym różnic się wersja płatna od free porównanie Płatna chroni dodatkowo przed: spyware and adware, malicious i ściąganiem malware podczas serfowania w sieci. Warto pomyśleć o dobrym firewallu a wtedy i bezpłatny antywirus wystarczy.

Rzeczywiście . Powracając do tematu to jak często Avira często muli wg. przyjaciół , którzy ją polecają