Jaki aparat cyfrowy dla kobiety ? Do cany 300,-


(Fazaprzemek) #1

Witam mam zamiar kupić siostrze w prezencie urodzinowym aparat cyfrowy kompaktowy do 300,- i mam dylemat który wybrać z nich.. Szczerze nie znam się na aparatach cyfrowych i szukam dobrej rady..

Oto te kilka z nich które mnie zainteresowały.. Proszę o dobrą radę lub o ostrzeżenie którego się strzec..

http://allegro.pl/item1022661290_aparat ... olory.html

http://allegro.pl/item1022736040_rewela ... zarny.html

http://allegro.pl/item1022923317_komuni ... mocja.html

http://allegro.pl/item1023119965_fuji_a ... pl_fv.html

http://allegro.pl/item1025940229_kodak_ ... ml#gallery

http://allegro.pl/item1027591202_idealn ... zarny.html

http://allegro.pl/item1029400609_aparat ... _mies.html

http://allegro.pl/item1027592038_aparat ... ancja.html


(Kozza) #2

Fuji albo BenQ. Samsungi odradzam, mechanizm obiektywów ma fatalne, wpadnie ci ziarenko maku czy czegoś z zablokuje na amen, z resztą serwis też ma fatalny, natarczywy i zrobią wszystko żeby ci aparatu nie naprawić . Miałem w rękach parę BenQ i zwykle robią lepsze zdjęcia od Samsungów czy budżetowych sony


(Zbychdb) #3

Kup czerwonego Kodaka, on taki kobiecy, mam inny aparat tej firmy i jestem bardzo zadowolony, zero problemów.


(Skalek 72) #4

po prostu nie jedz makowca nad aparatem i będzie dobrze....a tak na poważnie,używam zwykłego Samsunga S750 i Sony DCS W110.Ten drugi ma optyke Carl Zeiss czyli podobno najlepszą na świecie ale powiem Ci że Samsung robi lepsze zdjęcia,kolory są bardziej żywe i wyraźne.Zrobiłem wiele zdjęć i porównując je,o dziwo,Samsung robi lepsze.Pozostałych aparatów nie używałem więc nic o nich nie powiem,bo nie znam.


(Fazaprzemek) #5

A czy ktoś miał do czynienia z kilkoma aparatami z tych wymienionych bądź choć jednym ?? I czy ma jakieś dobre ich porównanie ?? Bo kolega montoy7 mówi o zaletach Samsunga ale nie porównuje go do powyższych i interesuje mnie to czy będzie on lepszy od Kodaka lub BenQ bo w tej chwili już bliżej skupiam się na nich choć nie odrzucam jeszcze żadnego z wymienionych..


(dark__jedi) #6

Każdy z tych aparatów daje takie same możliwości, czyli robi zdjęcia. Wybierz ten, który się spodoba. To nie kupno samochodu za 40tys zł.

Jeśli boisz się Samsungów to je odrzuć i tyle. Zostaje ci Kodak, BenQ,Fuji.

Wybrałbym Fuji, ponieważ z syntetycznych danych ma najlepsze parametry - spora matryca, duże ISO. Proszę mi tu tylko nie pisać, że optyka najważniejsza - bo to robi się już nudne. Trzeba wybrać z tego co jest a nie rozmyślać, że lustrzanki są najlepsze bo mają najlepsze szkła.

Tak na prawdę co go wyróżnia z nich wszystkich to możliwość kręcenia filmów w HDReady -720 linii.

Fuji słynie z szybko-klatkowych aparatów (oczywiście w dużo wyższych modelach), zawsze wprowadzali jako jedni z pierwszych największe matryce. Aparat który jest w aukcji pochodzi od gościa ze Szczecina. Kilka lat temu kupowałem u niego aparat cyfrowy. W sumie byłem zadowolony bo ceny miał naprawdę niskie.

PS> Chyba, że BenQ - jest promocja w REALu od 13-19 maja na model 1035. Widzę, że ma własny akumulator (dla mnie to wada, lepiej mieć na paluszki taki aparat) ale kosztuje tylko 199 zł.


(k-9) #7

hmmm ogólnie dobre aparty robi sony chociaż za standardowe opcje kosztuje on znacznie więcej od innych producentów.

Canon robi dobre tylko lustrzanki do kompaktów się nie przykładają. Ostatnio miałem styczność z Casio, i mi się osobiście bardzo spodobał. Janoś obiektywy no cóż standard nie ma fajerwerków (zresztą sony też ma standard czyli dość ciemne) za to lcd ma bardzo przyjemne,

Lepiej idź do sklepu i przetestuj jaki Ci się widzi.


(Nagły) #8

Zgadzam się z k-9. Odkąd na rynek wszedł ten aparat cyfrowy Sony, zbiera same laury. Ale jeśli chodzi o cokolwiek do 300zł, to nie wiem, czy Sony w ogóle coś takiego ma. A jeśli chodzi o inne aparaty cyfrowe do 300zł, to niektórzy mówią, że przy tej cenie aparaty komapktowe różnią się miedzy sobą tylko kolorem...


(system) #9

Zgadzam się z tym. Sam tego doznałem