Jaki aparat kompaktowy?

(walpi) #1

Witam

Nie śledzę obecnie świata aparatów cyfrowych. Do tej pory jechałem cały czas na canon A75 :slight_smile: aż go roztłukłem. Byłem bardzo z niego zadowolony, głównie zdjęcia na wycieczkach. Czasem trzeba szybko pstryknąć a czasem można było się pobawić manualem. Wymyśliłem, że następnym aparatem mógłby być canon sx220 hs, 230 ma jak dla mnie niepotrzebnego GPS'a i jest trochę wolniejszy. Mnie zależy przede wszystkim na jakości zdjęcia, niewielkich rozmiarach oraz dobrej jakości filmikach. Nie patrząc na wielkość zoom'a, bo tego akurat wystarczy x4, to czy jest jakaś alternatywa tego aparatu, który będzie np. tańszy a lepszy ?

Sumując:

• lubię canona bo dobrze mi służył,

• stawiam na jakość zdjęć,

• opcje manualne,

• bajery niepotrzebne bo to zawsze można zrobić w komputerze

• filmy najlepiej hd

• zoom do 4x wystarczy

• niewielkie rozmiary

• nie lubię przepłacać dlatego ważny stosunek jakości do ceny :wink:

(Pequena123) #2

Też kiedyś miałam canona i też nie wytrzymał. Właśnie się zastanawiam czy wszystkie tak mają? Znajomy z ASP polecił mi aparat cyfrowy Sony, dla amatorskiego pstrykania i ci powiem, że jestem bardzo zadowolona. Wtedy kupiłam hybrydę i bardzo dużo się nauczyłam. Teraz odkładam na lustrzankę i raczej zostanę przy Sony, chociaż ostatnio zaczął kusić mnie nikon. Pogadaj z kimś kto się zna i przede wszystkim da ci zrobić kilka zdjęć żebyś mógł się przekonać na własnej skórze jak to wszystko wygląda. Pozdrawiam