Jaki bezprzewodowy internet?

Witam ponowinie :smiley:

Mam obecnie problem taki ze konczy mi sie umowa orange freedom i chciałabym załozyc jakis internet tak aby nie potrzebna mi była linia telefoniczna bo chce ja zlikwidowac a internet chce miec :stuck_out_tongue:

Czytałam wiec o bezprzewodowym internecie :arrow: i chciałabym zapytac czy taki internet jest opłacalny :o jak tak to co polecacie ERE ORANGE PLAY czy IPLUS moze jakies inne??

Prosze o odpowiedzi bo naprawde nie wiem ktory internet bezprzewodowy wziasc nie ma takiego jak ja chce :wink:

Wymogi:

Cena abonamentu: do 50 zł

predkosc: od 512kb (najlepiej jeden MB)

umowa : na 12 mcy

predkosc przesyłania : od 126kb

cena modemu : do 200 zł

Nie ma takich prędkości. To co podają w reklamach to prędkość synchronizacji. Prędkość mobilnego internetu jest taka jaką miałem na modemie analogowym 15 lat temu…

Dzieki za odpowiedz :smiley:

Ale teraz tos mnie dobił #-o

To znaczy ze ile mozna wyciagnac predkosci na bezprzewodowym internecie??

Znikoma mówisz ale np blueconect czy cos tam to ma podobno bardzo szybka predkosc :wink:

Na poczatek sprawdz jaki masz najbliżej nadajnik

http://mapa.btsearch.pl

najlepszy dla ciebie był by play on-line lub Iplus

ja mam blueconnecta nie polecam drogi i małe limity

a prędkość nie jest taka najgorsza bo wyciągam czasami 320 Kb/s download gorzej z Up

Okay zraz sprawdze dzieki za linka :smiley:

Tez uwazam ze play online ale chyba zasiegu nie mam :frowning:

W iplusie tez trzeba by sprawdzic czy mam zasieg :?:

320 kb/s download?? Kurde to koszmar :?

Dodane 17.06.2010 (Cz) 21:56

Wyszło mi ze mam najblizszy nadajnik plusa i orange :-o

Musisz porównać oferty plusa i Orange

ja bym chyba wybrał Iplusa ale zobacz jeszcze mapki na stronach operatorów czy jest zasięg UMTS/3G

a z download-em pomyliłem skrót nie Kb/s tylko kB/s (chyba jest różnica)

ale to tez zależy od mocy zasięgu typu zasięgu np. HSDPA i zapchania nadajnika

Zaraz oblukam :smiley:

Miedzy kb/s a kB/s no niewiem czy jest taka róznica :slight_smile:

Ale to sie wogole oplaca ?? Lepiej miec stacjonarny??

Bo niewiem czy opłaca mi sie telefon likwidowac :?

Opłacalność zależy od typu użytkowania jeśli masz komputer stacjonarny i Dużo pobierasz to nie jest to opłacalne ze Zglechów na limity GB

Tego typu net jest głównie dla osób posiadających laptopa lub nie mogą mieć neo(tak jak ja)

Trzeba przyznac ze limity przy internetach bezprzewodowych sa wkurzajace :shock:

Dodane 17.06.2010 (Cz) 23:02

Acha dzieki za pomoc :smiley:

Czego nie ma neta takiego dobrego bez telefonu zeby mogłbyc :evil:

Dobry internet zeby był musi miec podłączenie do lini telefonicznej :arrow: co za tym idzie trzeba tez abonament za linie tel płacic to jest dopiero nie opłacalne [-X

Jest i to duża - 1 kb/s to dokładnie 8 razy mniej niż 1 kB/s.

Za jakość trzeba płacić…

Napisz jaki limit transferu będzie cię zadowalać. Bo jest jeszcze Orange Freedom CDMA oraz Era i Netia Wimax, tam można osiągać wyższe przepustowości.

a jak byście mieli porównać oferty neta mobilengo w sieci play i orange , to co byście wybrali. Która z tych ofert jest korzystniejsza?

Zależy jakie masz wymagania

Play jest tani ale ma mniejszy zasięg i wolniejszą prędkość

Orange jest droższy ale za to mamy szybsza prędkość pobierania, większy zasięg (+ dla posiadaczy laptopów)

Jak masz lapka i podróżujesz no to Orange a jak stacjonarnego kompa i nie zależy ci zbytnio na większej prędkości to zdecydowanie Play

Blueconnect jest beznadziejny. Siostra ma na laptopie. Ich limity to jakaś paranoja, ale jak pobierze kilka mp3, to za kilka dni przychodzi komunikat o wykorzystanym limicie i prędkość drastycznie spada. Nie wiem jak jest w innych sieciach ale ery nie polecam. Play jest dobry i ma coraz to więcej klientów.

aktan8 , popraw proszę błędy w postach i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Proszę zlikwidować zbędną choinkę emotek. Inaczej temat zostanie usunięty.

Byłam właśnie na stronie Orange i ceny wyraźnie spadły. Wprowadzili jakąś promocje 25 %, więc też zapowiada się korzystnie. Brakowało mi takiego porównania , więc dziękuję za podpowiedź.