Jaki Bluetooth do komputera z Allegro?

Jaki adapter Bluetooth kupić, mój budżet to ok. 50zł. Naczytałem się troche o tej legalności BT, MAC, ograniczeniach 5MB w przypadku niektórych modeli i teraz mam troche mętlik w głowie, co wybrać. Bluetooth uzywany bedzie do łączenia z różnymi telefonami komórkowymi. Zależy mi na kompatybilności z Wndows Vista/7.

Z góry dzięki.

Ja mam najtańszy na USB wyglądający jak pendrive. Żadnych problemów nie miałem, ale łączyłem się tylko ze starym k750 (przesyłanie plików, jednak głównie internet po GRPS). O kompatybilność bym się nie martwił, zawsze jakieś stery się znajdą…

Ja planuje zakup czegoś takiego: http://allegro.pl/item912433166_nowy_ad … k110a.html tylko nie wiem czy nie będzie na nim ograniczeń 5MB itp. ale niby pisze, że ma unikatowy adres MAC, a w razie czego kolega załatwi mi BlueSoleil’a. Więc chyba także powinno być wszystko OK.

Po sprzęcie za 3 zł można się wszystkiego spodziewać, jakiś no-name z Chin czyli rozrzut musi być, jeden działa drugi nie, układ niby najlepszy bo csr, ale 100m, csr, własny mac i 3 zł to jakoś mi to wygląda na ściemniane, w domu mam jakiegoś na boardcomie kosztował 50 zł i zasięg ma 10m skąd tamtemu za 3 bierze się 10x więcej, zobacz na opisy np asmaxów/pentagramów 20-30m koszt 20-30 zł.

Na zasięgu to mi nie zależy, tylko czy ten wynalazek w ogóle miałby szanse zadziałać?