Jaki codek jest dobry?

w jakim codeku ,plik video ma najmniejsza wage?

A to zależy, czy chcesz aby dzwięk został zachowany w najlepszej jakości? itp? Polecam DivX’a 6.5.1

to ma byc codek do youtube ,mysle ze 16bitowy dzwiek wystarczy

RMVB jak sie nie myle w nazwie ,film w avi ma 700 mb zaś w rmvb ma 350 mb

“rmvb” albo “x264” nowe formaty :PP

Ale czy YouTube obsługuje RMVB?

Do przekonwertowania na mniejszy rozmiar polecam DivX Converter - niestety wersje trial można używać przez 15 dni.

Plik *.divx równie dobrze można zmienić na *.avi i w ten sposób uploadować :slight_smile:

Hmm… przecież na YouTube i tak ‘wszystko’ jest ‘z automatu’ (FFmpeg) rekompresowane do Flash Video i to praktycznie do tych samych parametrów.

Czyli… FLV1 (Sorenson), 320x240, ~250-300 kbps; MPEG-2 Layer 3, 22 KHz, mono, ~33-66 kb/s.

Można wrzucić RealMedia (.rmvb), QuickTime (.mov), WindowsMedia (.wmv), .mpeg, .avi oraz jeszcze kilka innych formatów oraz mogą to być nawet pliki High Definition - i tak zostanie wykonana rekompresja do tego co wymieniłem wcześniej.

Jest też darmowy Dr.DivX 2.0

DivX to kodek, a .avi to format więc co chcesz zmienić.

Można zmienić rozszerzenie z .divx na .avi bo DivX Converter i Dr.DivX 2.0 po konwersji dają na końcu własną firmową nazwę rozszerzenia .divx, a tak naprawdę jest to format .avi z użyciem kodeka DivX.

Nieco inaczej… DivX to zarówno kodek jak i kontener.

Kontener DivX - a dokładniej DivX Media Format - to zmodyfikowany kontener AVI.

Wikipedia - DivX - DivX Media Format

Jak wcześniej pisałem, w tym przypadku jest to akurat bez znaczenia (na serwisie YouTube i tak wykonywana jest rekompresja).

Gdyby wektor dysponował plikiem .divx posiadającym menu, rozdziały, kilka ścieżek audio i wmuxowane napisy, to… te ‘dodatki’ zostaną pominięte przy konwersji na inny format.

[EDIT]

Zdaje się, że można samemu przygotować plik FLV z lepszymi parametrami i przy uploadzie na YouTube plik nie będzie rekompresowany.

http://chadvonnau.com/youtube.html

wazne jest to ze by , video w tym kodeku mialo jak najmniejsza wage !!

ktorego mam do tego uzyc?

Nie chciałem zagłębiać się w szczegóły i nie wspomniałem o kontenerze DivX, ale masz racje.

to ja zmieniam pytanie na troche inne…

chodzi o to jak mam skonfigurowac zapis obrazu z karty TV zeby plik mial mala wage , poniewaz bede to wysylal na youtube…

jaki video codek ?

jaki audio codek ?

jakie “capture resolution” ?

( mam tam taka opcje do wyboru 320/240 NTSC , na youtube maxymalna rozdzielczosc to wlasnie 320/240 ale ja odbieram obraz w PAlu… a ta rozdzielczosc jest dostepna tylko w NTSC , wiec to mi zaszkodzi w wadze ,czy nie?

prosze o propozycje