Jaki cooler do E5200 do OC?

Witam. :smiley:

Mam zamiar kupić jakieś chłodzenie do E5200. :slight_smile: Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na to około 80-90zł. Chłodzenie musi się zmieścić na płytę: MSI P45 NEO2-FR.

Pytanie:

Jakie chłodzenie będzie najlepsze?

I czy za tą kwotę kupię coś wystarczająco dobrego do OC?

Jeśli nie to co innego w takim razie (droższy odpowiednik)?

Pentagram Freezone HP120 Karakorum. Te będzie OK. :wink:

podobno karakorum ciężko zmieścić na ta płytę, ja sam używam na tej płycie ultimę 90i + acutake 120mm pro

temperatury to 32-34* w spoczynku @ 2,8Ghz (e5200) i z tego co pamiętam jakoś 46* w stresie

używam trybu cichego, obudowa wentylowana(2x120mm na low obrotach od przodu, 1x120mm na medium z tyłu i 140mm na górze na medium głośne ale wydajne dziadostwo hehehe :smiley: no i 120mm na procku)

Też wcześniej się spotkałem z ludźmi co mówili, że karakorum nie chce zmieścić się na tej płycie. Dlatego pytam was o alternatywe. Dobrą alternatywe bo chciałbym procka poddać ciężkiej próbie :smiley: A tym bardziej, że w pomieszczeniu w którym będzie pracował bywa czasem ciepło :expressionless:

to jest tak ja do swojej ultimy musiałem robić podkładka mod gdyż po dokręceniu wszystkich śrub mogłem poruczyś radiatorem, jak dałem podkładki to wszystko się zmieściło jeśli masz więcej kasy kup thermalright ultra 120a + wiatrak ale to już będzie koszt rzedu 150zł, w porównaniu z ultimą ultra 120a jes chłodniejsza o 3-4 stopnie a droższa o ponad 50zł :]

Że tak powiem czas mnie goni, bo oprócz kompa do gier potrzebuję go do pracy i muszę jak najprędzej go złożyć dlatego najlepszym dla mnie wyjściem jest poszukanie czegoś co wejdzie na te płyte bez ‘majsterkowania’ :slight_smile:

Chciałem budżet na chłodzenie ograniczyć do 90zł ale jeśli będzie to konieczne to dołożę.

Na wieczór jadę do sklepu po chłodzenie i dlatego ważnym dla mnie jest zorientowanie się co najlepszego mogę wsadzić na mego procka…

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :wink:

A co myślicie o tym: Pentagram HEAT PIPE Freezone HP-120 AlCu Vertical http://www.agito.pl/chlodzenie/pentagra … 28265.html

?? :expressionless:

słaby ten pentagram co go dałeś, już lepiej wziąć karakorum, i liczyć że się zmieści, a już na pewno wejdzie ultima 90i :]

To spróbuje z karakorum… dogadam się jakoś ze sprzedawcą, że w razie kłopocików go zwróce… :smiley:

A jak nie to może zaproponuje mi coś innego…

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838