Jaki core 2 duo polecacie do podkręcania?

Szukam takiego proca żeby po:

1 . Dobrze sie go kręciło

2 . Żeby był w stanie udźwignąć nowe karty graficzne.

  1. Żeby nie był drogi

Obecnie mam pentiuma D 820 2.8 @ 3.31 ghz a więc jeszcze jakbyście mogli powiedzieć jaka będzie różnica pomiędzy moim procem a tym co podacie :slight_smile:

Z góry dzięki.

Jaką masz płytę główną?

Wersja budżetowa: E2140 - dobrze się kręci na (prawie) każdej płycie.

Wersja popularna: E5200 - łatwy overclocing na większości płyt.

Wersja Hi-End: E8200 - wymaga dobrej płyty głównej i dobrego chłodzenia.

Najlepiej kupować z wysokim mnożnikiem np E4300, DC E5200 E2200, nie musisz zarzynać płyty wysokim FSB, napięciami. Np E5200 standardowo ma 12,5 x 200, przestawiasz szynę na 266 co nie raz zmiany napięcia nie wymaga i masz ponad 3,3 GHz, przy niskim mnożniku musiał byś mocno podnieść FSB żeby mieć taki wynik. Sprawdź jakie proce obsługuje Twoja płyta i kup coś z możliwie wysokim mnożnikiem, bo nie przewidzisz ile FSB Twoja płyta wyciągnie i ile da się się wycisnąć z proca.

Jaką masz płytę główną? Ponawiam pytanie. Od tego wszystko zależy…

ASUS P5Q SE2

I mam już C2D E6850 3.00Ghz @ 3.33Ghz

Nie kupiłem go smiesznym trafem kumplowi w pracy sie spaliła płyta główna i dał mi swój proc za darmo bo on se kupił nowy :stuck_out_tongue:

Czy ten proc jest dobry do krecenia??

Póki co lekko go podkręciłem ale teraz mnie pamiątki blokują bo sa 533 mhz @731 mhz i nie chce przesadzać.

Hmm… Już od producenta dostajesz w nim 3GHz. Nie ma za wysokiego mnożnika (x9), który na dodatek jest zablokowany, więc mieszanie przy szynie daje mniejszy efekt.

E2160 z mocnym OC (3,4GHz) ma podobną wydajność…