Jaki Direcxt najlepszy?

Witam!

Planuje reinstalację Windowsa i zbieram wszystkie potrzebne mi pliki,żeby zainstalować od razu po instalacjii wina.Powiedzcie mi,jaki Direcxt jest najnowszy/najlepszy?Nawet nie wiem czy dobrze tę nazwę napisałem,ale wiecie o co chodzi:D

Pozdr i dzięki z góry!

Na XP jest najlepszy DirectX 9.0c.

Na Viste Dx 10, który jest już zintegrowany z Vistą.

Dla Windowsa XP -> KLIK.

Tak jak p/w.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9. 0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

:slight_smile:

Zastanów się i rozplanuj sobie jakich programów używasz - skopiuj sobie gdzieś na partycję pozasystemową pliki instalacyjne tych programów,będziesz mógł je szybko zainstalowac po reinstalacji systemu,podobnie zrób z DirectX,to jest porada,potem czeka cię tylko rejestracja programów,które tego wymagają,np. używasz jakichś aplikacji z pism komputerowych

XP - DirectX 9.0c

Praktycznie DirectX 9.0c dla XP jest standardem,firmy growe nie chcą otwierac się na Vistę,widząc,że jeszcze zbyt mało osób jej używa,myślę że prawdziwą rewolucję przyniesie DirectX 11,ma on podobno korzystac z wielu rdzeni procesora,obecnie 4 rdzenie dla gracza są nieopłacalne

Jeżeli masz Windows XP to DirectX 9.0c

A jeśli Windows Vista to DX 10

Zgadzam się z Johnym prawdziwą rewolucję przyniesie dopiero DX11 i ma on być zintegrowany i z WIndows XP jak i również Vista. :smiley:

nie ma co kombinować w tym temacie 9.0c lub 10 na viste i wszystko gra :slight_smile:

Zintegrowany to już na pewno nie będzie, może być co najwyżej kompatybilny… :smiley: :smiley: :smiley:

DX 11 ma przynieśc obsługę wielordzeniowości,obsługę fizyki - układy takie jak AIGEIA mają byc wbudowane w nowe karty grafiki,kupując kartę graficzną,gracz będzie dostawał razem z nią akcelerator obliczeń fizycznych,teraz potrzeba zapewnic łatwą obsługę tego przez gry i programy.

Ja nie widzę większej różnicy na Viście między 9.0c a 10, poza jedną: FlatOut chodzi bardziej płynnie.

Wypakujcie sobie pliki z archiwum tego directX’a udostępnionego na dobrychprogramach http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=147&DirectX+9.23.1350+Redistributable+ a zobaczycie dokłądnie że pliki jakie się tam znajdują to tak naprawde archiwa które również posiadają biblioteki DX 10. Czyli jedną paczkę instaluje się i na Win XP i na Vista. Skrypt instalacyjny rozpoznaje wersje systemu i wypakowuje pliki z odpowiednich skompresowanych folderów. :slight_smile: