Jaki dysk 160GB wybrać?

Planuje kupić dysk 160Gb i nie wiem który wybrać. Jeśli jakiś inny to moge poszukać aby był dobry, w miare cichy i najważniejsze- niezawodny.

WD CAVIAR świetne dyski i są nie zawodne, ciche i chodzą wyśmienicie ja polecam sam mam WD

Seagate Barracuda 7200.10 bufor 8mb

A co oznacza:

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 1:04

A co byście powiedzieli na WD 250GB WD2500AAKS SATA II 16MB

jesli mozesz dostac taniej to jaknajbardziej lepszy wybor,

generalnie Seagate Baracuda w testach dyskow 250GB wypada najlepiej

Troche odświeże temat. Wyczaiłem sobie nowego kandydata :mrgreen: Tańszy od tego wd i więksy. Czy to dobry wybór i czy sie opłaca za te cene. Oto link:

http://www.informix.sfk.pl/product_info … s_id=17903

Z 320GB

Samsung SpinPoint T166

Hitachi K7T500

Krótka piłka bo i o to tu chodzi - Seagate Barracuda 7200.10 bufor 8mb :slight_smile:

Tak zrobie

Ja polecam ten dysk :mrgreen:

dobry dysk, poszukaj go taniej.

nie kupuj go. a dlaczego to masz napisane tutaj:

http://www.purepc.pl/node/1281?pageNo=1

warto kupować Samsung HD321KJ i WD seria AAKS

A jak mam płyte SATA a dysk jest SATA2 to będzie normalnie pracować czy musze wybierać taki ze zworką?

teoretycznie powinien współpracować dysk sata2 z kontrolerem sata1 (jak miałem wd 250gb sata2 16mb cache to działał bez problemu w takiej konfiguracji). działałem również na 320gb sata2 16mb cache seria 10 z kontrolerem sata1

Zrobi jak uważa , ja podałem mu niezłą propozycję.

Jeszcze pytanie niezwiązane z tematem:

Jaka powinna być temperatura Palit 7600GS DDR2? Jest max 52*C i nie wiem czy mogę kręcić.

możesz, mój 7600gs po oc grzał się do prawie 65stopni (przy obciążeniu AtiTooL i artefakt-teście) i wszystko było ok. :slight_smile:

Ale mi chodzi o to aby pracował przez jakieś 3 lata i żeby nie było problemów. Więc jakiej temperatury nie przekraczać żeby tyle chodził?

to w ogóle nie kręć, bo każda praca podzespołu z parametrami innymi (wyższymi) niż nominalne może skracać żywotność sprzętu…

poza tym gwarancja na kartę to max 2 lata.

70 stopni.

wg. mojej skromnej osoby WD

miałem już kilka modeli seagate barracudy i byłem zadowolony dopóki po 2-3 latach zaczynają hałasować.

stare medalisty 5400 to kosiarki popsostu…

seagaty są najwydajniejsze, najlepszy chyba system zworek, ale hałas po pewnym czasie potrafi wkurzyć.

WD są niewiele mniej wydajne, praktycznie bez różnicy, cichutkie, gorzej ze zworkami. osobiście zawszeinstalowałe do kompów seagate, wystrzegając się samsungów.

miałem kiedyś maxtora i też dobre wrażenie pozostało po nim.

ibm mogą pracować w trybie cichym, alebo wydajnym…

osobiście mam teraz 80gb seagate 7200.7 ata, 120gb sata brracuda 7200.7 jest w serwisie z bad sektorami…