Jaki dysk kupić?

Witam,

potrzebuję nowy dysk twardy. Moje mobo obsługuje tylko ATA. Chyba, że kupię dysk SATA i przejściówkę, żeby działał na mojej archaicznej płycie :wink: To chyba będzie najlepsze wyjście ponieważ i tak w przyszłym roku zamierzam kupić nowy komputer. Jak myślicie?

Wymagania: 320 GB, szybki, cichy, chłodny i najlepiej bezawaryjny. Na dysku będzie postawiony system zarówno teraz jak i na nowym komputerze. Jako, że przyszły komputer kupię prawdopodobnie na Agito także proszę o linki z tego sklepu, chciałbym go wypróbować :stuck_out_tongue: Linki do przejściówki również proszę (jak najtańsza a jednocześnie dobra).

Myślałem nad tym Samsungiem. Mogę tego brać? Spełni moje wymagania? Proszę o opinie nt w/w lub inne propozycje - kwota podobna. I oczywiście tą przejściówkę.

500gb samsung f2 eco lub 640gb (samsung f1 lub wd black)

Na system wystarczy mi 320 GB :slight_smile: Chyba zdecyduję się na tego Samsunga.

Jeśli chodzi o przejściówkę to znalazłem takie coś http://www.allegro.pl/item663768894_ada … ak121.html.

Podłączam to pod MOBO, kabel SATA do przejściówki a drugą stroną do dysku. A zasilanie to skąd? Z tej przejściówki? Dysk SATA ma możliwość zasilania z molexu? Pytam bo nigdy z dyskami SATA nie miałem do czynienia… no i jakoś nie wydaje mi się, żeby zasilany był właśnie z tego adaptera…

Ja bym polecił caviar’ ka :smiley:

http://www.agito.pl/dyski-twarde/wd-cav … 528|1:1243

@ up chcę 320 GB… Poza tym póki co nie chcę WD - właśnie on mi się sypie i to 2.5 roku użytkowania.

Oczekuję odpowiedzi co do moich pytań/wątpliwości o przejściówkę :smiley:

Spoko :smiley:

Na twoim miejscu nie brałbym żadnej przejściówki. Kupiłbym kontroler SATA pod PCI. W przyszłości przełożysz kontroler do nowego kompa i będziesz miał więcej złącz SATA.

Nie potrzebuję kontrolera na PCI bo w nowym kompie będzie przecież 6 jak nie więcej łączy SATA a to dla mnie dużo…

To jak z tą przejściówką? Aha i czy na mojej płycie Epox EP-8RDA3I nie będzie żadnych problemów z działaniem dysku SATA 2? Żeby się potem nie okazało, że mi dysku nie wykrywa…

dobra przejściówka ale kontroler pewniejszy…